Komfortowe mrożenie

Zamrażarka do zabudowy może być wyposażona w kostkarkę twistową, która „wyrzuca” kostki do specjalnej szuflady po delikatnym przekręceniu mechanizmu.

(Fot. Sharp)

Przechowywanie w zamrażarce

Produkty tym dłużej zachowają swą świeżość, zapach i smak, im użytkownik bardziej zadba o optymalne warunki ich przechowywania. Ważne są segregowanie produktów, przygotowanie produktów do mrożenia oraz układanie ich na odpowiednich półkach i szufladach zamrażarki.

Zasady te dotyczą wszystkich modeli, nawet jeśli wyposażone są w dynamiczne czy bezszronowe systemy chłodzenia. Niezmiernie ważne jest przy tym sortowanie i przygotowywanie do zamrażania produktów (np. blanszowanie). To wszystko przypomina nieco segregowanie ubrań przed włożeniem ich do bębna pralki i w praktyce ma niebagatelne znacznie. Nie mniej ważne jest stosowanie się do zaleceń producentów urządzeń chłodniczych, które zawarte są często w instrukcji obsługi sprzętu.

Efektywne zamrażanie żywności

O tym, jak bardzo przydatna jest zamrażarka w domu, nikogo nie trzeba przekonywać, chyba że należałoby wytłumaczyć jej użyteczność sceptykom mrożonek i miłośnikom zdrowej żywności. Jednak nawet dla nich kostka lodu dodana do szklanki świeżo wyciśniętego soku w upalny dzień to prawdziwe ukojenie. Jednak zanim włożymy cokolwiek do zamrażarki, warto zapoznać się z kilkoma ważnymi zasadami prawidłowego mrożenia, bowiem nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że nawet mrożonki mają swój okres przydatności do spożycia. Po pewnym czasie mrożone produkty mogą, niestety, się zepsuć, a na pewno stracić walory smakowe. Produkty takie jak ryby, wędliny, gotowe potrawy, ciasto oraz pieczywo nie powinny być zamrożone dłużej niż 6 miesięcy. Ser żółty, drób i mięso mogą być w komorze mrożenia do 8 miesięcy. Z kolei warzywa i owoce można mrozić nawet do 12 miesięcy.

2021-05-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket