Jak wybrać właściwe multinarzędzie?

Jak wybrać właściwe multinarzędzie?

To pytanie kluczowe. Odpowiedni dobór narzędzia sprawi, że będzie służyło długo i efektywnie. Warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, zanim udamy się do sklepu po sprzęt. Bo choć w kwestii obsługi klienta coraz więcej punktów idzie z duchem czasu i znakomicie przygotowuje swoich pracowników, to niestety zdarzają się nadal niechlubne przypadki, kiedy sprzedawcy nie mają pojęcia, co sprzedają. Szukamy więc odpowiedzi w I nternecie: na forach i blogach.

Próby te różnie się kończą. Czasem z większym lub mniejszym sensem, coraz częściej, niestety, blamażem. Nieporozumienia czy przekłamania wynikają z dwóch zasadniczych czynników: manipulacji handlowej i/lub marketingowej oraz niewiedzy. Oczywiście, i my nie jesteśmy wolni od wad, tym niemniej postaramy się Państwu przedstawić w możliwie krótkiej formie najważniejsze kwestie związane z wyborem elektronarzędzia. Dobrze dobrany sprzęt jest uniwersalny, wydajny i znacznie poprawia komfort pracy, i to w wielu jego aspektach – od dbania o zdrowy kręgosłup czy ręce po jakże ważną dziś oszczędność czasu.

Zakupowa hierarchia ważności

Zanim przejdziemy do kwestii zasadniczych związanych z wyborem konkretnej grupy urządzeń, przybliżmy sobie w skrócie hierarchię ważności zakupów w ogóle. Jest to swoista „podstawa podstaw”. Wraz z zamieszczonym przez nas na stronie 3 „Dekalogiem świadomego konsumenta i sprzedawcy” stanowić powinna podstawę naszych decyzji i mieć zasadniczy wpływ na wszelkiego rodzaju zakupy.

Na pierwszym planie powinny być marka i związana z nią jakość produktów, odpowiedzialność za produkt (w tym serwis posprzedażny), trwałość i skuteczność sprzętu czy jego funkcjonalność. Nie jest na szczęście tak, jak się coraz powszechniej uważa, że urządzenia wszystkich marek wykorzystują te same podzespoły, a wszystkie produkty wytwarzane są na najwyżej trzy lata. To nieprawda. Nie inaczej jest z wieloma innymi aspektami, takimi jak choćby pojemność.

Produkty wysokoprzetworzone, takie jak narzędzia, należy kupować nie przez pryzmat ich jak najniższej ceny, ale przez wachlarz różnorodnych zalet związanych z jakością, komfortem czy bezpieczeństwem użytkowania.

Jak wybrać właściwe multinarzędzie?

Tanio się... nie opłaca

Obecne trendy związane z lansowaniem jak najtańszych produktów i ich stałej wymiany to poważny błąd. Mówiąc dosadnie, to nie tylko handlowa, ale i konsumencka głupota. Tanio oznacza źle – i dla przedsiębiorcy, i dla rynku, i dla konsumenta. Oznacza obniżenie wszelkich standardów, gorszą jakość pracy i życia, gorsze urządzenia, większe zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa i ogromne koszty dla środowiska naturalnego. Przewrotnie – tanio się po prostu nie opłaca. Poza tym tanio to także miernie, niekomfortowo i mało funkcjonalnie. Dlatego w wypadku elektronarzędzia, w tym wielofunkcyjnych urządzeń oscylacyjnych hierarchia czynników związanych z zakupem powinna naszym zdaniem wyglądać następująco:

2016-12-27
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket