Artykuły

Telewizory 4K ULTRA HD

Telewizory 4K ULTRA HD do kina domowego

2023-02-25

Użytkownicy doceniają, że obraz i dźwięk na dużym ekranie są jak w kinie. Warto sprawdzić przed kupnem telewizora, jakie są funkcje w telewizorze podnoszące jakość obrazu 4K HDR przy odtwarzaniu filmów z serwisów VoD. Ceny telewizorów do kina domowego są bardzo zróżnicowane, zależne od rodzaju panelu i wyposażenia telewizora. (Fot. Toshiba)

Czytaj więcej...
Nagrywanie programów TV

Nagrywanie programów TV na HDD czy w chmurze?

2023-02-25

Popularnym sposobem nagrywania programów TV z dekoderów DVB-T2/HEVC i DVB-S2 jest korzystanie z funkcji PVR po dołączeniu twardego dysku lub pendrive’a. Nowe możliwości nagrywania i odtwarzania programów, których nie zdążyliśmy obejrzeć, oferują dekodery IPTV i DVB-S2 dołączone do sieci internetowej. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
System telewizji hotelowej Hitachi Hotel TV – profesjonalne usługi i rozrywka

HITACHI

System telewizji hotelowej Hitachi Hotel TV – profesjonalne usługi i rozrywka (artykuł promocyjny)

2023-01-28

Hitachi Hotel TV pomaga prowadzić działalność hotelarską, oferując przyjazne dla gości funkcje i usługi dostępne na ekranie telewizora. Rozwiązania koncentrują się na trzech obszarach kluczowych dla branży hotelarskiej: rozrywce, wygodzie i wydajności.

Czytaj więcej...
Popularne serwisy filmowe VoD

Popularne serwisy filmowe VoD w Polsce

2023-01-25

Rośnie popularność serwisów VoD online w Polsce, szczególnie tych, które są źródłem najnowszych seriali i filmów po premierze kinowej lub własnych produkcji. Można je oglądać, oprócz dużego ekranu telewizora lub projektora, na tabletach, smartfonach czy laptopach. (Fot. Disney+)

Czytaj więcej...
Najnowsze telewizory i wyświetlacze

Najnowsze telewizory i wyświetlacze na CES 2023

2023-01-25

W Las Vegas na konferencjach producentów sprzętu RTV i stoiskach zaprezentowano nowości w sprzęcie RTV, jakie zobaczymy w sklepach, w tym roku. Atrakcyjne były też prototypy, które pokazują najciekawsze trendy rozwojowe wśród wyświetlaczy. Wizytówką możliwości technologicznych producentów telewizorów były duże ekrany – do 100 cali, wykonywane w różnych technikach. (Fot. CES)

Czytaj więcej...
Dekodery DVB-S

Dekodery DVB-S czy IPTV?

2022-11-11

W tym roku widać, że platformy telewizyjne namawiają do korzystania z odbiorników DVB-S2 4K z rozbudowanymi usługami sieciowymi serwisami VoD, największych platform Netflix, Disney+ i innych. Trwa rywalizacja między platformami telewizjami i kablowymi w dostarczeniu najlepszego „kontentu” sportu i filmów. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Duże ekrany

Duże ekrany – sport, kino i gry

2022-10-28

Duże ekrany to telewizory przede wszystkim 8K, których obraz powyżej 65 cali jest najlepszy ze względu na większą rozdzielczość matrycy. Warto też zwrócić uwagę na telewizory 4K i telewizory laser TV z największymi ekranami nawet do 120 cali, które są atrakcyjne cenowo. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Soundbary i subwoofery

Soundbary i subwoofery siła emocji

2022-08-27

Tańsze telewizory są pozbawione niskich tonów, ponieważ płaski ekran utrudnia instalację dużych głośników. Aby w pełni ciszyć się pełnym pasmem audio warto zainstalować soundbar z subwooferem. Ich konstrukcje i ceny są bardzo zróżnicowane piszemy, na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket