Artykuły

Dekodery 4K

Dekodery 4K do telewizji z anteną czy bez anteny?

2021-12-22

Platformy Canal+ i Polsat Box rozwijają swoją działalność mimo pandemii. Grupa Cyfrowy Polsat zdecydowała się na rebranding marki Cyfrowy Polsat ma Polsat Box. Obie platformy inwestują w dekodery 4K i produkcję filmową, aby przyciągnąć klientów do swojej oferty kanałów telewizyjnych i serwisów VoD.

Czytaj więcej...
Wielkoformatowe telewizory

Wielkoformatowe telewizory – nie tylko kino w domu

2021-11-28

W Polsce popyt na duże ekrany stale rośnie. W tym roku wzrosła dynamika sprzedaży telewizorów większych niż 65 cali. Nowym graczem na rynku dużych formatów są odbiorniki TV z wyświetlaczem LCD mini-LED.  

Czytaj więcej...
Bezprzewodowy multiroom

Bezprzewodowy multiroom – muzyka bez ograniczeń

2021-10-21

Możliwości jakie daje bezprzewodowy multiroom jest wiele. Atrakcyjna oferta modeli umożliwia tworzenie stref i podstref w oparciu o urządzenia systemu jednego producenta lub różnych tego samego standardu np. DTS Play-Fi. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe.

Czytaj więcej...
Telewizor

Telewizor z Android TV czy smart TV?

2021-10-21

Każdy liczący się na rynku producent ma w ofercie telewizory sygnowane przydomkiem „smart” z platformą do zarządzania multimediami. Muszą one sprostać wymaganiom szybko rozwijającym się multimediom, aby jak najszybciej użytkownik mógł dotrzeć do poszukiwanych treści wideo.

Czytaj więcej...
Telewizory i monitory 8K

Telewizory i monitory 8K – czy warto kupić?

2021-09-23

Topowymi urządzeniami wideo są telewizory 8K Ultra HD, a powoli zwiększa się oferta monitorów 8K Ultra HD. Duże ekrany i największa ich rozdzielczość to doskonale kino domowe, a także nowe wrażenia przy odtwarzaniu gier. W telewizorach i monitorach 8K Ultra HD znajdziemy najnowszej generacji ekrany i układy przetwarzania obrazu i dźwięku przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej...
Parametry telewizora i dekodera,

Parametry telewizora i dekodera, które są ważne?

2021-08-27

Przy wyborze telewizora i dekodera warto przeprowadzić analizę jego parametrów, jako pierwszy krok do wybrania najlepszego modelu. W telewizorach dotyczy ona przede wszystkim wyświetlacza i urządzeń współpracujących z telewizorem. W odbiornikach DVB-S, DVB-T ważne są dekodery sygnałów audio i wideo.  

Czytaj więcej...
Telewizja w podróży

Telewizja w podróży i aplikacje live oraz VoD

2021-07-27

Sezon wakacyjny obfituje w imprezy sportowe – odbyły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2020,a zaczną i igrzyska olimpijskie w Londynie. Większość z nas będzie podróżować na wakacjach, a część odpoczywać na działkach. Dlatego opisujemy sposoby oglądania telewizji w terenie.

Czytaj więcej...
Wyświetlacze

Wyświetlacze do gier wideo

2021-07-25

Konsole i komputery gamingowe stawiają przed monitorami specyficzne wymagania. Mają one zapewnić przede wszystkim płynną rozgrywkę. Oprócz tego ważne są obsługa dużej rozdzielczości, szerokiej palety barw i treści HDR.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket