Artykuły

Słuchawki i głośniki

Słuchawki i głośniki w plenerze i na imprezie

2024-05-26

Głośniki i słuchawki obsługujące standard Bluetooth doskonale sprawdzą się na wakacjach, w plenerze, gdzie najchętniej uprawiamy sport i relaksujemy się przy grillu. Także impreza z głośnikiem o dużej mocy z efektami specjalnymi dostarczy wiele wrażeń. (Fot. Sharp)

Czytaj więcej...
Soundbary i zestawy audio

Soundbary i zestawy audio do telewizorów

2024-01-26

Sezon zimowy sprzyja oglądaniu filmów. Kupując telewizor, warto pomyśleć o soundbarze, szczególnie jeśli jesteśmy amatorami filmów, których dźwięk jest nagrywany w formatach Dolby Atmos czy DTS:X. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Amplitunery wielokanałowe

Amplitunery wielokanałowe – dźwięk na każdą okazję

2023-10-29

Amplitunery wielokanałowe to funkcjonalne i wszechstronne urządzenia wyposażone w rozmaite funkcje umożliwiające odtwarzanie muzyki z wielu źródeł, od stereo po dźwięk surround ścieżek filmowych. (Fot. Arcam)

Czytaj więcej...
Soundbary i subwoofery

Soundbary i subwoofery do telewizorów i monitorów

2023-08-31

Tańsze telewizory i monitory komputerowe mają słaby system dźwiękowy, ponieważ płaski ekran utrudnia instalację dużych głośników. Aby poprawić dźwięk z obu źródeł, warto skorzystać z soundbara w wersji z subwooferem lub bez niego. Ich konstrukcje i ceny są bardzo zróżnicowane. (Fot. LG)

Czytaj więcej...
Zestawy głośnikowe

Zestawy głośnikowe kina domowego 5.0 i 5.1

2023-06-29

W zestawie kina domowego wykorzystywanych jest przynajmniej pięć kolumn głośnikowych. Każda z nich odpowiedzialna jest za przetwarzanie innego sygnału. Typowe zestaw 5.0 to kolumny: frontowe, centralna i surround, a 5.1 zawiera dodatkowo subwoofer. (Fot. Polk Audio)

Czytaj więcej...
Wzmacniacze zintegrowane

Wzmacniacze zintegrowane – klasyka i funkcjonalność

2023-04-27

Klasyczny zestaw do odsłuchu muzyki stereo to wzmacniacz zintegrowany oraz para kolumn głośnikowych. Wybór wzmacniacza nie jest prosty, ponieważ różnią się one konstrukcją, a ich ceny są zróżnicowane w zależności od użytych materiałów i podzespołów. (Fot. TAGA Harmony)

Czytaj więcej...
Kolumny podłogowe

Kolumny podłogowe pasywne i aktywne

2023-02-27

Różnorodność konstrukcji kolumn głośnikowych wiąże się z ich zastosowaniem. Do odtwarzania dźwięku stereo najczęściej wykorzystywane są kolumny podłogowe. Ich rozpiętość cenowa jest bardzo duża – od kilkuset do kikudziesięcu tysięcy zł. (Fot. Dali)

Czytaj więcej...
Głośniki instalacyjne

Głośniki instalacyjne – estetyka i wygoda

2023-01-25

W sklepach dostępna jest bardzo duża oferta głośników i kolumn głośnikowych do zabudowy montowanych w ścianie i na suficie, nie zajmują miejsca i dorównują dźwiękiem tradycyjnym kolumnom głośnikowym. Tworzone są nawet zestawy głośnikowe hi-end przez takie marki jak Sonus Faber czy Martin Logan. (Fot. Dali)

Czytaj więcej...
Multiroom

Multiroom – muzyczne emocje w całym domu

2022-11-12

System multiroom można budować w oparciu o urządzenia przewodowe i bezprzewodowe. Znacznie wygodniejsze jest korzystanie z łączy bezprzewodowych. Strefy i podstrefy możemy tworzyć w oparciu o system jednego producenta lub urządzenia różnych producentów tego samego standardu np. DTS Play-Fi. W zależności od potrzeb dźwięk w pomieszczeniu może być mono, stereo lub wielokanałowy 5.1. (Fot. Denon)

Czytaj więcej...
Soundbary i subwoofery

Soundbary i subwoofery siła emocji

2022-08-27

Tańsze telewizory są pozbawione niskich tonów, ponieważ płaski ekran utrudnia instalację dużych głośników. Aby w pełni ciszyć się pełnym pasmem audio warto zainstalować soundbar z subwooferem. Ich konstrukcje i ceny są bardzo zróżnicowane piszemy, na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Czytaj więcej...
Amplituner

Amplituner – dźwięk jak kinie

2022-07-02

Amplituner wielokanałowy to najważniejszy element systemu surround, który wraz z kolumnami nagłośni pokój z telewizorem, a także drugi pokój stereo. Przy jego wyborze wart zwrócić uwagę na parametry techniczne i rozwiązania, które są w nim stosowane.

Czytaj więcej...
Głośniki Bluetooth

Głośniki Bluetooth w plenerze i na imprezie

2022-07-02

Głośniki obsługujące standard Bluetooth doskonale sprawdzą się zarówno w plenerze na grillu, na wakacjach gdzie najlepszym źródłem muzyki jest smartfon. Także impreza z głośnikiem BT dużej mocy z efektami specjalnymi dostarczy wiele wrażeń.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket