Artykuły

Innowacje

Innowacje w dyskach SSD

2020-08-19

Zwłaszcza w przypadku komputerów mobilnych dyski SSD są już w zasadzie powszechnie stosowanym nośnikiem. To zasługa rosnącej wydajności oraz spadku cen, który przyczynia się do wzrostu dostępności. Wynikają one oczywiście z coraz efektywniejszego procesu produkcyjnego.

Czytaj więcej...
Bezpieczne przechowywanie

Bezpieczne przechowywanie danych

2020-04-28

Popularnym powiedzeniem jest to, że użytkowników komputerów dzielimy na tych, którzy nie robią kopii zapasowych, i tych, którzy będą je robić. Utrata ważnych danych może dotknąć każdego z nas. Dlatego radzimy, jak się przed nią chronić, wybierając odpowiedni sprzęt.

Czytaj więcej...
Zastosowanie i rodzaje

Zastosowanie i rodzaje nośników pamięci

2019-11-12

Ostatnie lata to prawdziwa rewolucja w dziedzinie nośników pamięci. Dyski SSD cieszą się coraz większą popularnością, która wynika z ich wydajności oraz coraz korzystniejszych cen. Te ostatnie zawdzięczamy nowoczesnym metodom produkcji oraz nowym typom komórek.

Czytaj więcej...
Wykorzystanie chmury myQNAPcloud

Wykorzystanie chmury myQNAPcloud w przedsiębiorstwie

2018-01-04

Przedsiębiorstwa i użytkownicy prywatni coraz częściej korzystają z usług chmurowych. Dzięki serwerom Turbo NAS QNAP oraz usłudze myQNAPcloud mogą oni stworzyć własną prywatną chmurę i mieć swoje dane zawsze pod kontrolą.

Czytaj więcej...
Serwer NAS jako magazyn danych

Serwer NAS jako magazyn danych w przedsiębiorstwie

2017-10-26

Podstawowa funkcja serwera NAS (ang. network attached storage) to możliwość udostępniania gromadzonych danych za pośrednictwem sieci lokalnej czy Internetu na różne urządzenia niezależnie od ich systemu operacyjnego. Jednak serwery Turbo Nas marki QNAP oferują także szereg innych funkcji, np. tworzenie kopii zapasowych i zarządzanie nimi czy ochrona danych przed ransomware.

Czytaj więcej...
Monitoring w aplikacji

Monitoring w aplikacji Surveillance Station

2017-10-03

Serwery NAS to niezwykle rozbudowane urządzenia z wieloma funkcjami dostępnymi w oprogramowaniu, a także dzięki możliwościom sprzętu i opcjom rozszerzeń. W cyklu naszych artykułów przyjrzymy się serwerom QNAP i funkcjom, jakie daje system operacyjny QTS, zaczynając od aplikacji do monitoringu – Surveillance Station. Już dziś zapraszamy także na kolejne części „Akademii QNAP” poświęcone innym zagadnieniom.

Czytaj więcej...
Współpraca z

Współpraca z urządzeniami mobilnymi

2017-09-15

Oczywiście, wszystkie serwery NAS są w pełni przystosowane do przeglądania ich zawartości również na urządzeniach mobilnych.

Czytaj więcej...
Ochrona danych i migawki

Ochrona danych i migawki

2017-09-15

Wspomnieliśmy już o tym, że dane gromadzone na serwerze NAS mogą być szyfrowane. Rozwiązanie to zabezpiecza je nawet przed kradzieżą całego urządzenia lub samych dysków.

Czytaj więcej...
Integracja z chmurą publiczną

Integracja z chmurą publiczną

2017-09-15

Wykorzystanie serwera NAS nie sprawia, że należy całkowicie rezygnować z użytkowania usług publicznej chmury. Wręcz przeciwnie, mogą one być znakomitym uzupełnieniem posiadanej w firmie czy domu infrastruktury sieciowej.

Czytaj więcej...
Prywatna

Prywatna chmura

2017-09-15

Choć usługi chmurowe oferują coraz większą pojemność oraz bezpieczeństwo i niezawodność, to wciąż są użytkownicy, którzy decydują się na utworzenie w łasnej, w pełni prywatnej chmury.

Czytaj więcej...
Serwer NAS jak prywatna chmura

Serwer NAS jak prywatna chmura

2017-09-15

Jedną z największych zalet serwerów NAS jest możliwość dostępu do gromadzonych na nich danych spoza sieci lokalnej. Dzięki temu w prosty sposób można utworzyć prywatną chmurę dla domu czy organizacji.

Czytaj więcej...
Serwer NAS a multimedia

Serwer NAS a multimedia

2017-09-15

W wielu domach serwer NAS służyć będzie głównie jako magazyn treści multimedialnych.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket