Artykuły

Przenośne

Przenośne nośniki pamięci

2023-08-30

Choć coraz więcej danych przechowujemy online, np. w chmurze, nie oznacza to, że powinniśmy całkowicie rezygnować z nośników przenośnych. Dyski czy pendrive’y to wciąż przydatne urządzenia, które pozwalają na zapis danych i bieżącą kontrolę nad nimi. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Dyski do konsol

Dyski do konsol – przenośne i wewnętrzne

2023-07-02

Czasy, gdy gry były zapisywane wyłączanie na dyskach optycznych i z nich odczytywane, minęły bezpowrotnie. Dziś każda konsola jest wyposażona we wbudowaną pamięć, którą możemy łatwo zapełnić w zasadzie nawet kilkoma grami. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Dyski SSD

Dyski SSD w komputerach

2023-02-28

Topniejące ceny pamięci flash sprawiają, że dyski SSD są dziś wybierane jako podstawowy nośnik w komputerach stacjonarnych oraz laptopach. Już za 150 zł jesteśmy w stanie nabyć dysk o pojemności ok. 500 GB, który pod względem komfortu korzystania i wydajności daleko w tyle pozostawi klasyczne HDD. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Dyski SSD

Dyski SSD w konsolach i komputerach

2022-04-28

Zastosowanie dysków SSD w komputerach i konsolach było prawdziwą rewolucją. Dzięki nim gry oraz programy uruchamiają się błyskawicznie, a komfort pracy ze sprzętem jest znacznie lepszy. W szczególności dotyczy to nowoczesnych dysków M.2, które są równ ież łatwe w instalacji.

Czytaj więcej...
Akcesoria

Akcesoria do konsol

2021-11-29

Na rynku funkcjonują obecnie ósma oraz dziewiąta generacja konsol. Zapewniają one zaawansowaną oprawę graficzną w rozdzielczości nawet 8K. Do najpopularniejszych stacjonarnych konsol należą Xbox One oraz PlayStation 4 i ich następcy: Xbox Series X/S i PlayStation 5. Oprócz tego dostępne jest Nintendo Switch, które może być użytkowane w obu trybach – stacjonarnym i przenośnym.

Czytaj więcej...
Przechowywanie i archiwizacja

Przechowywanie i archiwizacja danych

2021-09-23

Dane często mają dla nas większą wartość niż nośniki, które służą do ich przechowywania. Zwłaszcza osoby często podróżujące powinny zwracać uwagę, jaki sprzęt wykorzystują do archiwizacji plików, tym bardziej jeśli często pracują w trudnych warunkach lub na powietrzu.

Czytaj więcej...
Dyski SSD z interfejsem PCIe 4.0

Dyski SSD z interfejsem PCIe 4.0 i nie tylko

2021-02-27

Swoją ogromną popularność dyski SSD zawdzięczają przede wszystkim oferowanej wydajności i coraz przystępniejszej cenie. Nośniki o pojemności ok. 500 GB spełnią oczekiwania większości użytkowników biurowych, podczas gdy pojemności 1 i 2 TB są często wybierane przez graczy i profesjonalistów.

Czytaj więcej...
Komfortowa praca z

Komfortowa praca z komputerami przenośnymi

2020-12-07

Miniaturyzacja komputerów przenośnych i obecność takich kategorii sprzętu jak ultrabooki przyniosły szereg korzyści użytkownikom. Komputery są lżejsze i cieńsze oraz działają dłużej na baterii, a ich transport jest wygodniejszy. Jednak miniaturyzacja ma swoje konsekwencje.

Czytaj więcej...
Obraz i dźwięk w

Obraz i dźwięk w grach wideo

2020-10-15

Gry wideo cieszą się coraz większą popularnością. W naszych salonach obok telewizorów goszczą konsole, a laptopy czy komputery gamingowe oferują niespotykane dotąd możliwości. Jednak żeby czerpać pełnię radości z zabawy, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Podstawę stanowi, oczywiście, wyświetlacz – telewizor lub monitor do gier.

Czytaj więcej...
Bezpieczne przechowywanie

Bezpieczne przechowywanie danych

2020-04-28

Popularnym powiedzeniem jest to, że użytkowników komputerów dzielimy na tych, którzy nie robią kopii zapasowych, i tych, którzy będą je robić. Utrata ważnych danych może dotknąć każdego z nas. Dlatego radzimy, jak się przed nią chronić, wybierając odpowiedni sprzęt.

Czytaj więcej...
Przenośne pamięci flash

Przenośne pamięci flash – karty pamięci i pendrive’y

2020-02-25

Choć dane coraz częściej gromadzimy w chmurze, to mimo wszystko wciąż często korzystamy z fizycznych nośników pamięci. Dobry pendrive czy wydajna karta pamięci to akcesoria, bez których trudno się obyć w codziennym użytkowaniu wielu urządzeń. 

Czytaj więcej...
Nośniki w serwerach

Nośniki w serwerach NAS

2017-03-20

Przewagą pamięci NAS są zastosowane nośniki. Wykorzystuje się w nich specjalne dyski twarde, które są wyposażone w rozwiązania umożliwiające wydajniejszą pracę w serwerach NAS.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket