Artykuły

Domowe

Domowe oczyszczacze powietrza

2023-10-05

Sezon grzewczy to okres, kiedy najczęściej myślimy o zakupie oczyszczacza powietrza, jednak w praktyce jest to urządzenie przydatne przez cały rok. Alergikom pomaga w czasie pylenia, a w domach z małymi dziećmi stale powinniśmy dbać o jakość powietrza. (Fot. Sharp)

Czytaj więcej...
Domowe oczyszczacze powietrza

Domowe oczyszczacze powietrza do różnych zastosowań

2022-10-13

Współczesne oczyszczacze różnią się między sobą funkcjami i sposobem filtracji powietrza usuwającym różnego rodzaju zanieczyszczenia: pyły, alergeny, zapachy, gazy, bakterie, wirusy i pleśnie. Coraz częściej są wyposażone w nawilżacz powietrza, czy osuszacz. Przyjmują też atrakcyjne formy wzornicze.

Czytaj więcej...
Lampy, oprawy

Lampy, oprawy i urządzenia do dezynfekcji

2022-02-04

Trwająca pandemia spowodowana przez kolejne generacje wirusa i pogorszenie jakości powietrza zimową porą powoduje wiele zagrożeń dla naszego zdrowia. Źródłem zarazków mogą być też przedmioty, na których mogą utrzymywać się szkodliwe wirusy i bakterie. W walce z nimi są skuteczne oprawy z promiennikami UV-C, oczyszczacze powietrza z lampami UV-C, a także wiele urządzeń do dezynfekcji przedmiotów.

Czytaj więcej...
Wielofunkcyjne

Wielofunkcyjne oczyszczacze powietrza

2021-10-08

Sezon jesienno − zimowy to przede wszystkim zagrożenia spowodowane pogorszeniem jakości powietrza przez spalanie szkodliwych substancji i zwiększenie zachorowań na grypę, czy infekcje spowodowane wirusem SARS-CoV-2. Ze względu na epidemię zalecane jest przebywanie w domu. Tym bardziej przydatny będzie oczyszczacz, aby zapewnić czyste powietrze.

Czytaj więcej...
Lampy i urządzenia

Lampy i urządzenia do dezynfekcji

2021-07-06

Coraz więcej zagrożeń dla naszego zdrowia wynika z pogorszenia jakości powietrza przez zwiększenie zachorowań na infekcje dróg oddechowych i trwającą pandemię wirusa SARS-CoV-2. Źródłem zarazków mogą być też przedmioty, na których mogą utrzymywać się szkodliwe mikroorganizmy. W walce z nimi są skuteczne oprawy z promiennikami UV-C i oczyszczacze powietrza z lampami UV-C.

Czytaj więcej...
Konserwacja i

Konserwacja i koszty eksploatacji

2020-11-10

Warto pamiętać o podstawowych zasadach konserwacji oczyszczaczy szczególnie z nawilżaczem, co zapewni im bezawaryjną pracę przez wiele lat, a użytkownikom zdrowe powietrze. Regularne czyszczenie filtrów obniży także koszty eksploatacji.

Czytaj więcej...
Obsługa i

Obsługa i funkcje oczyszczaczy

2020-11-08

Oczyszczacze są urządzeniami prostymi w obsłudze, która odbywa się najczęściej za pomocą dotykowego panelu. Do droższych modeli są piloty i aplikacje na smartfony.

Czytaj więcej...
Rodzaje

Rodzaje oczyszczaczy powietrza

2020-11-08

Sezon jesienno − zimowy to przede wszystkim zagrożenia spowodowane pogorszeniem jakości powietrza przez spalanie szkodliwych substancji i zwiększenie zachorowań na infekcje dróg oddechowych, grypę, a w tym roku wirusa SARSCoV- 2. Ze względu na epidemię zalecane jest przebywanie w domu. Tym bardziej przydatny będzie oczyszczacz, aby zapewnić czyste powietrze.

Czytaj więcej...
Technologia Plasmacluster

Technologia Plasmacluster skuteczna w walce z SARS-CoV-2

2020-10-12

Firma Sharp Corporation jako pierwsza na świecie4 zbadała, że jony Plasmacluster redukują koronawirusa (SARS-CoV-2).

Czytaj więcej...
Jak dbać

Jak dbać o oczyszczacz i nawilżacz?

2019-09-03

Warto pamiętać o podstawowych zasadach konserwacji oczyszczaczy i nawilżaczy, co zapewni użytkownikom zdrowe powietrze przez wiele lat.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket