Artykuły

Pilarki łańcuchowe

Pilarki łańcuchowe spalinowe i elektryczne

2023-09-28

Wśród narzędzi przydatnych w gospodarstwie rolnym, na budowie czy po prostu w pracach w obrębie posesji warto wspomnieć o pilarkach łańcuchowych. Cechują się one dużą uniwersalnością. Ułatwią przygotowanie drewna kominkowego czy pomogą w zadbaniu o drzewa. (Fot. Hikoki)

Czytaj więcej...
Pilarki łańcuchowe

Pilarki łańcuchowe – rodzaje, budowa, działanie i najważniejsze parametry

2022-09-30

Wśród podstawowych narzędzi do obróbki drewna z pewnością nie można pominąć pilarek. Wybór właściwej pilarki łańcuchowej nie jest zadaniem łatwym. Mimo wszystko jest kilka podstawowych czynników, na które należy zwrócić uwagę, by cieszyć się narzędziem dopasowanym do wymagań i potrzeb.

Czytaj więcej...
Pilarki łańcuchowe

Pilarki łańcuchowe amatorskie

2021-11-26

Wśród podstawowych narzędzi do obróbki drewna z pewnością nie można pominąć pilarek. Wybór właściwej pilarki łańcuchowej nie jest zadaniem łatwym. Mimo wszystko jest kilka podstawowych czynników, na które należy zwrócić uwagę, chcąc cieszyć się narzędziem dopasowanym do wymagań i potrzeb.

Czytaj więcej...
Akumulatorowy sprzęt

Akumulatorowy sprzęt do ogrodu

2021-09-24

Nie tylko na budowie, ale i w ogrodzie urządzenia akumulatorowe cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki ich dużej wydajności coraz częściej maszyny mogą konkurować nawet ze sprzętem spalinowym. Do tego, w przeciwieństwie do niego, są bardziej ekologiczne i można ich używać niemal bezkosztowo.

Czytaj więcej...
Bezprzewodowa swoboda

Bezprzewodowa swoboda w ogrodzie

2020-06-30

Sprzęt akumulatorowy do pracy w ogrodzie cieszy się coraz większą popularnością. W wielu zadaniach wypiera modele zasilane sieciowo czy silnikami spalinowymi. Wynika to przede wszystkim z łatwości obsługi i swobody pracy.

Czytaj więcej...
Suszenie i przechowywanie

Suszenie i przechowywanie drewna

2017-10-19

Kiedy drewno znajdzie się już na posesji, należy zadbać o odpowiednie miejsce do jego przechowywania. Pamiętajmy, że drewno musi wyschnąć. Palenie w piecu czy kominku mokrym szczapami przynosi więcej szkody niż pożytku. Takie drewno ciepła daje niewiele, dużo jest tylko dymu i nieprzyjemnego zapachu.

Czytaj więcej...
Narzędzia

Narzędzia

2017-10-19

Wybierając się do lasu po drzewo, należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Najszybciej i najefektywniej pracuje się oczywiście wspomnianą już pilarką łańcuchową. Na rynku dostępne są narzędzia tego typu różniące się zaawansowaniem technicznym oraz rodzajem napędu. Wybierając tego typu narzędzia, należy zwrócić szczególną uwagę, na jakość wykonania narzędzia – od tego zależy bezpieczeństwo pracy nim. W tym wypadku bardzo ważne jest, aby to jakość, a nie cena decydowała o wyborze. 

Czytaj więcej...
Z czym do lasu?

Z czym do lasu?

2017-10-19

Najlepszy okres na ścinkę drewna przypada na miesiące od listopada do marca, ponieważ w tym okresie drewno w naturalny sposób wykazuje najmniejszą wilgotność.

Czytaj więcej...
Po drewno… do lasu,

Po drewno… do lasu, a właściwie do nadleśnictwa

2017-10-19

Skąd wziąć drewno? Najprościej mówiąc – z lasu. Aby zakupić półprodukt w postaci pni pociętych na odcinki, należy zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa. Sprzedaż drewna w nadleśnictwach odbywa się zgodnie z zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Czytaj więcej...
Środki ochrony

Środki ochrony dla pilarzy

2017-10-19

Odpowiednia odzież ochronna jest niezbędna, zwłaszcza dla profesjonalistów. Pozwoli ona uniknąć szeregu wypadków oraz urazów. Na te narażone są zwłaszcza nogi.

Czytaj więcej...
Zagrożenia

Zagrożenia

2017-10-19

Zagrożenia, na jakie narażeni są operatorzy pilarek, są bardzo różnorodne. Do najpowszechniejszych należą:

Czytaj więcej...
Bezpieczeństwo przede

Bezpieczeństwo przede wszystkim

2017-10-19

Przenośne pilarki do drewna wyposażone w pilę łańcuchową są potencjalnie bardzo niebezpiecznymi maszynami. Zwłaszcza w rękach niedoświadczonego użytkownika urządzenia te mogą stać się przyczyną groźnego wypadku. Warto poznać ewentualne zagrożenia, zanim rozpocznie się pracę pilarką, i maksymalnie zminimalizować ewentualne niebezpieczeństwa.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket