Artykuły

Domowe i zewnętrzne

Domowe i zewnętrzne grzejniki promiennikowe

2023-10-25

W sezonie grzewczym szukamy różnych sposobów na dogrzanie pomieszczeń, a także tarasów czy balkonów, abyśmy mogli jeszcze więcej czasu spędzić na świeżym powietrzu. W takich warunkach komfort termiczny mogą zapewnić ogrzewacze promiennikowe. (Fot. Adler)

Czytaj więcej...
Domowe

Domowe grzejniki olejowe

2023-09-13

Zanim sezon grzewczy rozpocznie się w pełni lub do dogrzania niewielkich pomieszczeń często stosujemy grzejniki elektryczne. Jednym z popularnych rodzajów są modele olejowe. Przystępność cenowa czy wygodne sterowanie sprawiają, że sprzęt ten ma wielu zwolenników. (Fot. Beldray)

Czytaj więcej...
Domowe

Domowe grzejniki konwektorowe

2023-08-04

W chłodniejsze dni przed sezonem grzewczym sięgamy po grzejniki, które pozwalają na utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury. Jednym z rodzajów są grzejniki konwekcyjne, bardzo przydatne przez cały rok, np. w domach letniskowych. (Fot. Mesko)

Czytaj więcej...
Grzejniki promiennikowe

Grzejniki promiennikowe domowe i zewnętrzne

2022-12-02

Tam, gdzie zależy nam na ogrzewaniu pomieszczeń z ludźmi, warto stosować promienniki elektryczne o regulowanej mocy w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Popularne są do ogrzewania zamkniętych jak i otwartych przestrzeni np. tarasu. (Fot. Camry)

Czytaj więcej...
Grzejniki olejowe

Grzejniki olejowe w różnych zastosowaniach

2022-11-07

W chłodniejsze dni przed sezonem grzewczym sięgamy po grzejniki, które pozwalają na utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury. W czasach drogiej energii elektrycznej do ogrzewania pomieszczeń sprawdzą się grzejnikami elektryczne olejowe, które po nagrzaniu i wyłączeniu prądu oddają ciepło jeszcze przez dłuższy czas. (Fot. Trotec)

Czytaj więcej...
Termowentylatory

Termowentylatory – szybkie grzanie

2022-09-12

Grzejnik elektryczny z wentylatorem, popularna farelka szybko się nagrzewa, a wentylator rozprowadza ciepło po pokoju. Termowentylatory mają zróżnicowaną konstrukcję, najmniejsze montuje się bezpośrednio w kontakcie, przez co nie zajmują miejsca, skutecznie nagrzewając mały pokój czy łazienkę.

Czytaj więcej...
Grzejniki konwektorowe

Grzejniki konwektorowe całoroczne

2022-08-10

Z grzejników często korzystamy wtedy, gdy sezon grzewczy nie został jeszcze rozpoczęty lub moc grzejników stałych jest niewystarczająca albo, gdy ze względów konstrukcyjnych montaż grzejników jest niemożliwy. Wiele atrakcyjnych funkcji mają grzejniki konwekcyjne. (Fot. Trotec)

Czytaj więcej...
Grzejniki

Grzejniki gazowe, promiennikowe i konwektorowe

2021-12-09

Gaz z butli zasilający grzejnik to doskonałe paliwo, którym możemy ogrzewać pomieszczenia tam, gdzie nie ma prądu, a więc na terenach słabo zurbanizowanych, w domkach letniskowych, garażach czy wielu innych miejscach.

Czytaj więcej...
Grzejniki elektryczne

Grzejniki elektryczne olejowe

2021-11-11

Klasycznymi grzejnikami elektrycznymi są olejowe, które po nagrzaniu i wyłączeniu prądu oddają ciepło jeszcze przez dłuższy czas. Nie powodują hałasu, a więc są zalecane do sypialni. Są bezpieczne dla alergików, ponieważ naturalna konwekcja ciepła nie powoduje unoszenia kurzu, w którym mogą znajdować się alergeny.

Czytaj więcej...
Grzejniki elektryczne

Grzejniki elektryczne konwektorowe

2021-09-10

W chłodniejsze dni przed sezonem grzewczym sięgamy po grzejniki, które pozwalają na utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury. Jednym z rodzajów są grzejniki konwekcyjne bardzo przydatne przez cały rok np. w domach letniskowych utrzymując w nich zimą temperaturę wyższą od zera zmniejszając wilgotność.

Czytaj więcej...
Elektryczne

Elektryczne grzejniki promiennikowe

2020-12-31

W chłodniejsze dni sięgamy po grzejniki, które pozwalają na utrzymanie w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury. Bardzo dobrym rozwiązaniem są promienniki, które wytwarzają ciepło odpowiadające właściwościom Słońca. Do wyboru mamy różnego rodzaju grzejniki promiennikowe.

Czytaj więcej...
Przenośne

Przenośne grzejniki i termowentylatory

2020-09-07

Z grzejników przenośnych często korzystamy wtedy, gdy sezon grzewczy nie został jeszcze rozpoczęty lub moc grzejników stałych jest za mała i chcemy się dogrzać. Dobrze sprawdzają się także w pomieszczeniach, w których nie ma na stałe instalacji ogrzewania np. w domkach letniskowych, sklepach czy pracowniach.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket