Artykuły

Wyciskarki

Wyciskarki do owoców i warzyw

2023-07-16

Świeży i zdrowy sok z ulubionych warzyw i owoców możemy przygotować samemu, w dokładnie takiej proporcji składników, jakiej oczekujemy. Pomoże w tym wyciskarka wolnoobrotowa. To stosunkowo proste urządzenie, stanowiące alternatywę dla sokowirówki. (Fot. Zelmer)

Czytaj więcej...
Wyciskarki wolnoobrotowe

Wyciskarki wolnoobrotowe i do cytrusów

2022-07-16

Zasada działania większości wyciskarek wolnoobrotowych jest bardzo podobna. Dlatego o wyborze sprzętu powinny decydować jego jakość, funkcjonalność oraz dostępność akcesoriów. Nowoczesna wyciskarka może bowiem przygotowywać nie tylko soki, ale i inne potrawy stanowiące podstawę zdrowej diety.

Czytaj więcej...
Do soku i nie tylko

Do soku i nie tylko – wyciskarki

2021-07-06

W ostatnich latach można zauważyć rosnącą popularność wyciskarek do soku, zwłaszcza modeli wolnoobrotowych. Zawdzięczają to przede wszystkim jakości pozyskiwanego soku, który zawiera wiele witamin, oraz temu, że efektywnie radzą sobie z wyciskaniem ziół czy roślin zielonych.

Czytaj więcej...
Zdrowie

Zdrowie w szklance soku

2020-07-02

Świeże owoce to jedno z najlepszych źródeł witamin i składników odżywczych. Jednak nie zawsze mamy ochotę spożywać je w całości, dotyczy to zwłaszcza dzieci. Dlatego jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie sobie dziennej dawki witamin w postaci owoców i warzyw jest spożycie ich w świeżym soku z wyciskarki lub sokowirówki.

Czytaj więcej...
Sok

Sok to zdrowie!

2019-05-27

Wyciskarki, sokowirówki czy smoothie makery cieszą się wśród klientów coraz większą popularnością. Duże znaczenie mają oczywiście względy zdrowotne, gdyż przygotowany świeży sok jest bogaty w witaminy i wartości odżywcze, ale także kwestie smaku i ekonomii.

Czytaj więcej...
Podstawowe zasady picia

Podstawowe zasady picia i przyrządzania soków i koktajli

2017-12-07

O zaletach i zasadach przygotowywania soków i koktajli opowiada Agata Ziemnicka- Łaska, dietetyczka i ekspert żywieniowy Philips.

Czytaj więcej...
Czyścimy i konserwujemy

Czyścimy i konserwujemy

2017-08-23

Konserwacja i czyszczenie to bardzo ważny aspekt użytkowania urządzeń AGD, zwłaszcza tych mających bezpośredni kontakt z żywnością. W wypadku soków, które z założenia mają być zdrowe, czynności te nabierają szczególnego znaczenia.

Czytaj więcej...
Dobroczynne właściwości

Dobroczynne właściwości soków

2017-08-23

Jesteśmy tym, co jemy i pijemy. Porzekadło to nie straciło na swej aktualności. Od dawna też wiadomo, że picie świeżych soków z owoców i warzyw znakomicie odżywia organizm i pomaga w walce ze stresem, zmęczeniem oraz brakiem koncentracji. A to tylko wybrane właściwości soków.

Czytaj więcej...
Elektronika

Elektronika w akcji!

2017-08-23

Do niedawna mieliśmy do czynienia wyłącznie z mechanicznymi włącznikami typu „on–off” (włączone-wyłączone). Dziś do gry wchodzą nowoczesne systemy sterowania z zaawansowanymi programatorami i wyświetlaczami LCD.

Czytaj więcej...
Funkcje i rozwiązania

Funkcje i rozwiązania

2017-08-22

Sokowirówki i wyciskarki wolnoobrotowe bardzo często mają podobne lub wręcz te same rozwiązania funkcjonalno-techniczne. Zebraliśmy je, aby zaprezentować Państwu, jak urządzenia te ułatwiają obsługę i zwiększają komfort pracy.

Czytaj więcej...
Wyciskarki do cytrusów

Wyciskarki do cytrusów

2017-08-22

Niezwykle prostymi, ale zarazem praktycznymi i sprawdzonymi urządzeniami są wyciskarki do cytrusów. Za sprawą manualnej obsługi i ruchomego mechanizmu idealnie wyciskają sok z grejpfrutów, pomarańczy, cytryn czy limonek.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket