Artykuły

Rozwój możliwości dzięki

Rozwój możliwości dzięki iRobot OS

2023-09-15

W 2015 r. iRobot zaprezentował pierwszego robota z modułem łączności bezprzewodowej. Firma widziała w tym rozwiązaniu narzędzie, które z jednej strony da użytkownikowi wygodę zarządzania robotem, a z drugiej pozwoli mu stawać się z czasem jeszcze bardziej efektywnym urządzeniem. 

Czytaj więcej...
Miele Experience Center

Miele Experience Center w centrum Poznania

2021-04-07

W Poznaniu, w samym centrum stolicy wielkopolski, powstał kolejny Miele Experience Center. Jest to jednocześnie największa ekspozycja urządzeń marki Miele w zachodniej Polsce. Salon utworzono w nowoczesnym kompleksie Nowy Rynek, kilka kroków od Starego Browaru i Międzynarodowych Targów Poznańskich. To najbardziej dynamicznie rozwijająca się część miasta, zbiegają się tu także najważniejsze linie komunikacyjne.

Czytaj więcej...
Odkurzacze wyróżnione przez

Odkurzacze wyróżnione przez Stiftung Warentest

2021-03-05

Fundacja Stiftung Warentest po raz pierwszy przetestowała odkurzacze akumulatorowe i sieciowe, bezworkowe we wspólnym teście. Zwyciężyły w nim odkurzacze marki Bosch.

Czytaj więcej...
Triflex najlepszy

Triflex najlepszy w teście odkurzaczy

2021-01-31

Triflex HX1 Pro, bezprzewodowy odkurzacz Miele, zwyciężył w teście bezprzewodowych odkurzaczy pionowych przeprowadzonym przez międzynarodowy magazyn „Chip”.

Czytaj więcej...
Świętuje jubileusz

Świętuje jubileusz 30-lecia

2020-11-07

Jedna z czołowych sieci handlowych w Polsce – RTV Euro AGD obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia. Powstała w 1990 r. firma od 15 lat działa w modelu omnichannel, rozwijając sieć sklepów stacjonarnych, 2 sklepy internetowe oraz sprzedaż telefoniczną przez własne call center.

Czytaj więcej...
Odkurzacz Triflex wyróżniony

Odkurzacz Triflex wyróżniony „Red Dot Desgin Award”

2020-07-01

Triflex HX1, bezprzewodowy odkurzacz Miele, otrzymał „Red Dot Design Award” za wyjątkowe wzornictwo. Prestiżowa nagroda przyznawana jest co roku produktom, które wyróżnia najlepsza jakość projektu.

Czytaj więcej...
Rejestr BDO

Rejestr BDO i nowe moduły

2020-02-03

Firma REMONDIS Electrorecycling na swojej stronie internetowej przypomina o zmianach dotyczących BDO, czyli bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.

Czytaj więcej...
Nagrodzony

Nagrodzony „Plus X Award”

2020-01-02

Niemiecki producent odkurzaczy po raz kolejny został doceniony za innowacyjność i jakość produktów. Linia Thomas Cycloon Hybrid zdobyła wyróżnienie „Plus X Award”.

Czytaj więcej...
Nowy rok, wiele zmian

Nowy rok, wiele zmian w gospodarce odpadami

2019-12-31

dr inż. Robert Wawrzonek – prezes zarządu ELECTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA.

Rok 2020 będzie niewątpliwie wyjątkowym okresem zmian na rynku zagospodarowania odpadów w Polsce. Dotychczas wielokrotnie mieliśmy do czynienia ze zmianami sektorowymi, które dotyczyły pewnej wydzielonej grupy odpadów – czy to odpadów komunalnych w wypadku zmiany ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, czy też elektroodpadów w wypadku zmiany ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym lub baterii przy nowelizacji ustawy o zużytych bateriach i akumulatorach.

Czytaj więcej...
Etykiety po nowemu,

Etykiety po nowemu, czyli z klasy A+++ do… C

2019-08-30

Radosław Maj - Kierownik projektów w APPLiA Polska, Związku Pracodawców AGD.

Od 2017 r. wszystkie kraje unijne obowiązuje rozporządzenie ramowe nr 2017/1369, ustanawiające ramy etykietowania energetycznego w Unii Europejskiej. Oprócz zastąpienia starej dyrektywy (2010/30/UE) dokument ten wprowadza nową procedurę zmiany skali efektywności energetycznej urządzeń wraz z harmonogramem oraz wymóg rejestrowania sprzętu w bazie danych dla modeli z etykietami energetycznymi, tzw. EPREL (europejski rejestr etykiet energetycznych).

Czytaj więcej...
Producenci AGD skupieni w APPLiA

Producenci AGD skupieni w APPLiA apelują o respektowanie prawa w sprawie wycofania etykiet dla odkurzaczy

2019-07-26

W styczniu 2019 r. uprawomocnił się wyrok Sądu Generalnego Unii Europejskiej stwierdzający nieważność Rozporządzenia delegowanego Komisji UE nr 665/2013 w sprawie etykiet dla odkurzaczy w związku z wyrokiem w sprawie Komisja Europejska Dyson (T-544/13).

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket