Artykuły

Akcesoria

Akcesoria do ekspresów do kawy

2023-11-08

Metod parzenia kawy jest wiele – przelewowa, ciśnieniowa, cold brew, dripper czy kawiarka to tylko kilka sposobów na uzyskanie ulubionego napoju. Niezależnie od preferowanej metody kluczem są odpowiednie, świeżo mielone ziarna. Dlatego tak ważne jest dobranie również odpowiednich akcesoriów do przygotowania kawy. (Fot. Tchibo)

Czytaj więcej...
Ekspresy do kawy

Ekspresy do kawy do zabudowy

2023-11-01

Decydując się na zakup ekspresu do zabudowy, warto przeanalizować kilka ważnych aspektów, związanych z samą zabudową, stylistyką oraz funkcjonalnością. Atutem tego typu modeli jest jednolita aranżacja z innymi urządzeniami do zabudowy. (Fot. ASKO)

Czytaj więcej...
Ekspresy przelewowe

Ekspresy przelewowe i zaparzacze

2023-05-18

Choć obecnie najdynamiczniej rośnie rynek ekspresów automatycznych, to nie można zapominać o innych urządzeniach do parzenia kawy, jak np. popularne ekspresy przelewowe. Kawa przez nie przygotowana ma swoich zwolenników, zwłaszcza wśród osób preferujących solidny kubek napoju zamiast kompaktowych form, jak espresso czy americano. (Fot. Amica)

Czytaj więcej...
Domowy barista

Domowy barista – ekspresy kolbowe

2023-02-07

Jeśli zależy nam na dobrej jakości espresso, które stanowi bazę większości popularnych napojów kawowych, to ekspres kolbowy jest najbardziej przystępnym cenowo urządzeniem pozwalającym na jego przygotowanie. (Fot. Petra)

Czytaj więcej...
Ekspresy do kawy

Ekspresy do kawy w domu i biurze

2022-12-04

Ze względu na łatwość obsługi w biurach sprawdzą się przede wszystkim ekspresy automatyczne. Są one bliskimi krewnymi urządzeń domowych, jednak przystosowano je do pracy w środowisku, w którym korzysta z nich wielu użytkowników. (Fot. JURA)

Czytaj więcej...
Ekspresy do kawy do zabudowy

Ekspresy do kawy do zabudowy

2022-11-29

Ekspresy do kawy dają możliwość przygotowywania w domowym zaciszu rozmaitych specjałów kawowych, których smak i aromat dorównuje tym z najlepszych kawiarni. Do tego wyposażone są w szereg przydatnych funkcji, dzięki którym można dowolnie spersonalizować ulubioną kawę, a nierzadko również kawę dla pozostałych domowników. Możliwość zabudowy to kolejna przydatna cecha, która na dobre zagościła już w tym segmencie. (Fot. Gaggenau)

Czytaj więcej...
Akcesoria do ekspresów

Akcesoria do ekspresów do kawy

2022-11-11

W wielu przypadkach zakup ekspresu to dopiero początek kawowej przygody. W miarę wzrostu świadomości pojawia się chęć powiększenia zestawu baristy o dodatkowy sprzęt, jak np. młynek, aby przygotować własne mieszanki ziaren, czy spieniacz do mleka, by pianka była gładka i gęsta. (Fot. Amica)

Czytaj więcej...
Automatyczne ekspresy do kawy

Automatyczne ekspresy do kawy

2022-09-12

Jak informuje APPLiA w swoim raporcie dotyczącym branży AGD, już co czwarte gospodarstwo domowe w Polsce posiada ciśnieniowy ekspres do kawy (ok. 3,5 mln szt.). To duża liczba, jednak zdecydowanie jest jeszcze miejsce na wzrost w tej kategorii, co potwierdzają coroczne dane. (Fot. JURA)

Czytaj więcej...
Kawa

Kawa z ekspresów przelewowych

2022-05-12

Historia kawy parzonej metodą przelewową sięga 1908 r. Wtedy to Melitta Bentz w Dreźnie wyprodukowała pierwszy filtr do kawy. Produkt został opatentowan y, a jeszcze w tym samym roku została założona firma Melitta. Dziś to jedno z przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji ekspresów do kawy, tak przelewowych, jak i automatycznych.

Czytaj więcej...
Domowy barista

Domowy barista z ekspresem kolbowym

2022-02-16

Ekspresy kolbowe są cenione przez smakoszy kawy ze względu na m ożliwość pełnej kontroli nad procesem przygotowania napoju. To duża zaleta dla użytkowni ków lubiących wybierać różne ziarna i próbujących nowych gatunków kawy.

Czytaj więcej...
Ekspresy do domu

Ekspresy do domu i biura

2021-12-10

Współcześnie w biurach ekspres do kawy jest jednym z niezbędnych urządzeń. Rozmowa przy kawie to okazja do integracji między pracownikami, a także pozwala przełamać pierwsze lody przy negocjacjach z klientem. Ekspresy biurowe są bliskimi krewnymi modeli domowych, jednak muszą być przystosowane do całkiem innego poziomu intensywności pracy.

Czytaj więcej...
Ekspresy do

Ekspresy do kawy do zabudowy

2021-12-03

Sprzęty gospodarstwa domowego do zabudowy cieszą się dużą popularnością. Możemy zabudować nie tylko płytę, piekarnik czy okap, ale również ekspres do kawy. Zabudowany ekspres do kawy sprawia, że nie tylko możemy cieszyć się pyszną kawą, ale w dodatku spójnie zaaranżować kuchnię.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket