Artykuły

Lampy, oprawy

Lampy, oprawy i urządzenia do dezynfekcji

2022-02-04

Trwająca pandemia spowodowana przez kolejne generacje wirusa i pogorszenie jakości powietrza zimową porą powoduje wiele zagrożeń dla naszego zdrowia. Źródłem zarazków mogą być też przedmioty, na których mogą utrzymywać się szkodliwe wirusy i bakterie. W walce z nimi są skuteczne oprawy z promiennikami UV-C, oczyszczacze powietrza z lampami UV-C, a także wiele urządzeń do dezynfekcji przedmiotów.

Czytaj więcej...
Lampy i urządzenia

Lampy i urządzenia do dezynfekcji

2021-07-06

Coraz więcej zagrożeń dla naszego zdrowia wynika z pogorszenia jakości powietrza przez zwiększenie zachorowań na infekcje dróg oddechowych i trwającą pandemię wirusa SARS-CoV-2. Źródłem zarazków mogą być też przedmioty, na których mogą utrzymywać się szkodliwe mikroorganizmy. W walce z nimi są skuteczne oprawy z promiennikami UV-C i oczyszczacze powietrza z lampami UV-C.

Czytaj więcej...
Lampy wirusobójcze

Lampy wirusobójcze – co powinniśmy o nich wiedzieć?

2021-05-27

Dezynfekcja z wykorzystaniem promieniowania UV-C jest jedną z najskuteczniejszych metod pozwalających na zmniejszenie ryzyka zakażenia wirusami i bakteriami, w tym wirusem SARS-COV-2, będącym źródłem panującej obecnie pandemii. W artykule wyjaśniamy, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń z lampami UV-C.

Czytaj więcej...
Jakość oświetlenia

Jakość oświetlenia LED w Polsce

2016-12-09

W teatrze 6. piętro w Pałacu Kultury odbyła się konferencja poświęcona jakości oświetlenia LED w naszych sklepach zorganizowana przez Związek Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pol-Lighting.

Czytaj więcej...
Światło z metra –

Światło z metra – taśmy i moduły LED

2016-10-08

Taśmy LED, nazywane także elastycznymi paskami, produkowane o różnej długości, mogą świecić światłem jednobarwnym lub kolorowym. Podobne właściwości mają węże świetlne. Prosty sposób montażu taśm, modułów, węży sprawia, że znajdują one zastosowanie w ozdobnych akcentach świetlnych.

 

Czytaj więcej...
Źródła światła w

Źródła światła w lampach LED

2016-10-08

W zastosowaniach domowych po wycofaniu z rynku żarówek zwykłych i halogenowych dominują dwa rodzaje źródeł światła: świetlówki kompaktowe i LEDowe. Diody LED dzięki coraz lepszym parametrom, a w szczególności coraz większej skuteczności świetlnej białych diod, znajdują obecnie zastosowanie we wszystkich obszarach do celów oświetleniowych.

Czytaj więcej...
Kupuj markowe LED

Kupuj markowe LED

2016-10-07

Według raportu „Nie wszystko złoto, co się świeci (zagrożenia dla konsumentów wynikające ze złej jakości oświetlenia LED)” zaledwie 15–20 proc. rynku należy do markowych producentów, którzy dbają o jakość i gwarantują podawane parametry na opakowaniach.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket