Artykuły

Sport

Sport na platformach

2023-10-29

Oglądanie transmisji sportowych na żywo cieszy się bardzo dużą popularnością. Najwięcej widzów przyciąga rywalizacja zawodników na boiskach piłkarskich, siatkarskich, kortach tenisowych i wielu innych. Aby je oglądać, trzeba korzystać z ofert platform cyfrowych, które kupują prawa do ich transmisji. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Dekodery DVB-S2, IPTV i OTT

Dekodery DVB-S2, IPTV i OTT – najlepsza oferta programowa

2023-08-31

Dekodery satelitarne oraz OTT oferowane są przede wszystkim przez platformy cyfrowe. Możliwość korzystania z największej oferty kanałów telewizyjnych na żywo oraz filmów z największych serwisów, jak Netflix czy Disney+ przyciąga klientów. W tym roku, praktycznie niema nowości sprzętowych, ale aktualizacje oprogramowania wprowadzają nowe funkcje. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizja mobilna

Telewizja mobilna na wakacje

2023-06-29

Czas wakacji to podróże i wypoczynek. Przy gorszej pogodzie warto mieć możliwość oglądania telewizji. W domkach letniskowych, a nawet namiocie czy łodzi, kamperze polecane są telewizory zasilane napięciem 12 V z akumulatora. Tam gdzie jest zasięg sieci internetowej sprawdzi się smartfon i tablet z odpowiednią aplikacją. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Telewizor czy dekodery

Telewizor czy dekodery DVB-S2, DVB-T2?

2023-05-01

Wybierając urządzenie do oglądania telewizji na żywo, mamy do wyboru przede wszystkim telewizor, który jest rozwiązaniem najwygodniejszym, ale również najdroższym. Tańszym rozwiązaniem będzie dokupienie do telewizora przystawki, popularnego dekodera DVB-T2/HEVC lub DVB-S2 z dostępem do sieci internetowej. (Fot. Sharp)

Czytaj więcej...
Nagrywanie programów TV

Nagrywanie programów TV na HDD czy w chmurze?

2023-02-25

Popularnym sposobem nagrywania programów TV z dekoderów DVB-T2/HEVC i DVB-S2 jest korzystanie z funkcji PVR po dołączeniu twardego dysku lub pendrive’a. Nowe możliwości nagrywania i odtwarzania programów, których nie zdążyliśmy obejrzeć, oferują dekodery IPTV i DVB-S2 dołączone do sieci internetowej. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Popularne serwisy filmowe VoD

Popularne serwisy filmowe VoD w Polsce

2023-01-25

Rośnie popularność serwisów VoD online w Polsce, szczególnie tych, które są źródłem najnowszych seriali i filmów po premierze kinowej lub własnych produkcji. Można je oglądać, oprócz dużego ekranu telewizora lub projektora, na tabletach, smartfonach czy laptopach. (Fot. Disney+)

Czytaj więcej...
Dekodery DVB-S

Dekodery DVB-S czy IPTV?

2022-11-11

W tym roku widać, że platformy telewizyjne namawiają do korzystania z odbiorników DVB-S2 4K z rozbudowanymi usługami sieciowymi serwisami VoD, największych platform Netflix, Disney+ i innych. Trwa rywalizacja między platformami telewizjami i kablowymi w dostarczeniu najlepszego „kontentu” sportu i filmów. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Sport na platformach

Sport na platformach z anteny czy online?

2022-08-26

Transmisje sportowe przyciągają najwięcej widzów. Oglądanie na żywo zmagań zawodników na boiskach piłkarskich, siatkarskich, kortach tenisowych i wielu innych, które śledzą miliony ludzi przed telewizorami, wyzwala największe emocje. W tym roku największym wydarzeniem będą XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze. (Fot. TechniSat)

Czytaj więcej...
Odbiorniki DVB-T2/HEVC

Odbiorniki DVB-T2/HEVC w praktyce

2022-04-27

Z badań wynika, że 2,27 mln gospodarstw nie jest jeszcze przystosowanych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Kupno odbiornika DVB-T2/HEVC to najtańszy sposób na odbieranie telewizji naziemnej w nowym standardzie kodowania. Można je kupować w dużych sieciach RTV, specjalizowanych sklepach ze sprzętem RTV oraz sklepach internetowych.

Czytaj więcej...
Parametry telewizora i dekodera,

Parametry telewizora i dekodera, które są ważne?

2021-08-27

Przy wyborze telewizora i dekodera warto przeprowadzić analizę jego parametrów, jako pierwszy krok do wybrania najlepszego modelu. W telewizorach dotyczy ona przede wszystkim wyświetlacza i urządzeń współpracujących z telewizorem. W odbiornikach DVB-S, DVB-T ważne są dekodery sygnałów audio i wideo.  

Czytaj więcej...
Sport

Sport na platformach cyfrowych

2021-05-21

Wśród kanałów telewizyjnych nadawanych na żywo sport przyciąga najwięcej widzów. Oglądanie transmisji sportowych z największych imprez odbywających się na stadionach lekkoatletycznych, boiskach piłkarskich, kortach tenisowych, które śledzą miliony ludzi przed telewizorami, wyzwala największe emocje.

Czytaj więcej...
Telewizja naziemna DVB-T

Telewizja naziemna DVB-T – lepszy obraz i dźwięk

2021-04-25

Telewizja naziemna cały czas się rozwija, a nowe rozwiązania sprawiają, że otrzymuje nowe funkcje. Już w połowie przyszłego roku (czerwiec 2022 r.) telewizja naziemna będzie nadawana z wykorzystaniem nowego standardu: DVB-T2/HEVC.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket