Artykuły

Soundbary i subwoofery

Soundbary i subwoofery siła emocji

2022-08-27

Tańsze telewizory są pozbawione niskich tonów, ponieważ płaski ekran utrudnia instalację dużych głośników. Aby w pełni ciszyć się pełnym pasmem audio warto zainstalować soundbar z subwooferem. Ich konstrukcje i ceny są bardzo zróżnicowane piszemy, na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Czytaj więcej...
Bezprzewodowy multiroom

Bezprzewodowy multiroom – muzyka bez ograniczeń

2021-10-21

Możliwości jakie daje bezprzewodowy multiroom jest wiele. Atrakcyjna oferta modeli umożliwia tworzenie stref i podstref w oparciu o urządzenia systemu jednego producenta lub różnych tego samego standardu np. DTS Play-Fi. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe.

Czytaj więcej...
Czy soundbar może

Czy soundbar może zastąpić kino domowe?

2020-04-28

Popularność soundbarów nie słabnie. Niektórzy specjaliści twierdzą nawet, że soundbary mogą wkrótce zastąpić kina domowe. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza że na rynku pojawia się coraz więcej modeli obsługujących również zawansowane tryby czy systemy dźwięku przestrzennego, takie jak np. Dolby Atmos, znany z rozbudowanych systemów kinowych, a jeszcze kilka lat temu wykorzystywany tylko w profesjonalnych salach kinowych. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Akustyka pomieszczenia

Akustyka pomieszczenia i sposoby jej korygowania

2020-04-27

Nawet najlepszy system audio nie będzie brzmiał dobrze, jeśli akustyka pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowany będzie, delikatnie mówiąc, nieodpowiednia. Na szczęście są rozmaite sposoby na to, by ją skorygować. Pomocne może okazać się nawet właściwe umeblowanie, zaaranżowanie wnętrza. Można też wykonać profesjonalną adaptację akustyczną. W wielu wypadkach skutecznym rozwiązaniem będą automatyczne systemy korekcji akustyki, które obsługiwane są przez różnorodne urządzenia audio.

Czytaj więcej...
Bezprzewodowa muzyka w całym domu

Bezprzewodowa muzyka w całym domu

2020-02-24

Elastyczność konfiguracji bezprzewodowych systemów multiroom sprawia, że zainteresowanie tego typu rozwiązaniami sukcesywnie rośnie. Dowodem tego jest chociażby coraz większa oferta modeli, w oparciu o które w domowym nagłośnieniu można stworzyć rozmaite strefy i podstrefy. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe. 

Czytaj więcej...
HDMI 2.1 –

HDMI 2.1 – łącze gotowe na rozwój telewizji 4K i 8K HDR

2017-03-09

Zmiany konstrukcyjne, takie jak HDR, zwiększenie częstotliwości odświeżania obrazu do 120 Hz i przewidywane wprowadzane za kilka lat 8K, w telewizorach Ultra HD/4K i konsolach gier wymuszają zmianę w parametrach łącza HDMI, aby umożliwić przesłanie większej ilości danych. Dlatego rozwijana jest wersja standardu HDMI 2.0. W 2015 i 2016 r. dodano uzupełnienia HDMI 2.0a i HDMI 2.0b, a w styczniu 2017 r. ogłoszono specyfi kację HDMI 2.1.

Czytaj więcej...
Sala kinowa w domu

Sala kinowa w domu

2016-12-09

Profesjonalnie zrealizowana domowa sala kinowa wymaga sporych nakładów finansowych i wykonania odpowiedniego projektu. Dobrany wcześniej sprzęt musi zostać właściwie zainstalowany i skalibrowany. Zadbać należy również o warunki akustyczne w pomieszczeniu odsłuchowym.

Czytaj więcej...
Akcesoria do kina domowego

Akcesoria do kina domowego

2016-12-09

Instalacja systemu kina domowego nie może obejść się bez zastosowania dodatkowych akcesoriów czy to w postaci odpowiedniego okablowania audio-wideo czy uchwytów do kolumn głośnikowych, telewizorów lub projektorów.

Czytaj więcej...
Różnorodność systemów surround

Różnorodność systemów surround

2016-12-09

Wśród firm opracowujących najróżniejsze systemy dźwięku przestrzennego głównymi graczami są Dolby Laboratories i DTS Inc., a opatentowane przez nie rozwiązania na dobre zadomowiły się w sprzęcie do kina domowego.

Czytaj więcej...
Bogactwo funkcji i rozwiązań technicznych

Bogactwo funkcji i rozwiązań technicznych

2016-12-09

Systemy kina domowego, niezależnie od tego czy jedno-, czy wielokomponentowe, mogą być wyposażone w mnóstwo multimedialnych funkcji i innowacyjnych rozwiązań technicznych. To, które są mniej, a które bardziej przydatne, zależy już od potrzeb i wymagań użytkownika.

Czytaj więcej...
Dobór sprzętu do zestawu wielokomponentowego

Dobór sprzętu do zestawu wielokomponentowego

2016-12-07

Systemy wielokomponentowe do kina domowego można skompletować z osobnych urządzeń lub nabyć oferowany przez producenta lub dystrybutora zestaw, co jest często korzystniejszym cenowo rozwiązaniem. Przy doborze sprzętu należy pamiętać jednak o kilku ważnych elementach, takich jak parametry techniczne czy funkcje.

Czytaj więcej...
Kolumny w zestawie kina domowego

Kolumny w zestawie kina domowego

2016-12-07

Końcowe brzmienie systemu kina domowego zależy w znacznej mierze od wykorzystywanych w nim kolumn głośnikowych. Przy wyborze odpowiedniego zestawu warto więc zwrócić szczególną uwagę na ten element.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket