Artykuły

6 urządzeń

6 urządzeń z nagrodą EISA

2020-10-14

Przyznawanie tegorocznych nagród EISA przebiegało w szczególnych warunkach pandemii. Mimo to kapituła stowarzyszenia EISA (Expert Imaging and Sound Association), składająca się z przedstawicieli pism branżowych z całego świata, przyznała nagrody w 30 kategoriach. 6 spośród nagrodzonych urządzeń ma w dystrybucji krakowski Audio Center Poland.

Czytaj więcej...
Marką roku 2020

Marką roku 2020 w Niemczech

2020-04-27

Dystrybuowana w Polsce przez Horn Distribution marka Canton, w której ofercie znajdziemy przede wszystkim bardzo dobrej jakości kolumny głośnikowe, została uznana marką roku (Brand of the Year 2020) na rynku niemieckim.

Czytaj więcej...
Persona B

Persona B z nagrodą

2020-04-27

Podstawkowy model z linii Persona marki Paradigm otrzymał nagrodę Grand Prix 2019 magazynu branżowego „Stereo Sound”. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Japonii, przyznawane producentom za sprzęt audio.

Czytaj więcej...
Wypełnij pokój

Wypełnij pokój wspaniałym wzornictwem

2020-04-27

Linia kolumn głośnikowych do systemów stereo i kina domowego Demand marki Definitive Technology otrzymała uznaną na całym świecie nagrodę w dziedzinie wzornictwa „iF Design Award”.

Czytaj więcej...
Wkracza do Polski

Wkracza do Polski

2020-02-10

Producent sprzętu audio – firma Teufel – planuje ekspansję w Europie. Polska znalazła się wśród rynków, na których skupia się niemieckie przedsiębiorstwo. Teufel oferuje bardzo dobrej jakości produkty i akcesoria audio. Producent samodzielnie projektuje i sprzedaje urządzenia. Stara się przyciągnąć fanów czystego brzmienia korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Czytaj więcej...
Wygodne i praktyczne

Wygodne i praktyczne nagłośnienie

2019-12-03

Głośniki i kolumny aktywne, czyli takie, które mają już wbudowany wzmacniacz są nie tylko wygodne w instalacji, ale też funkcjonalne. Coraz częściej obsługują zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Świetnie sprawdzą się m.in. do nagłośnienia telewizora czy komputera. Przenośne konstrukcje aktywne będą natomiast idealnym „towarzyszem” podczas plenerowych imprez.

Czytaj więcej...
Zanurz się w dźwięku

Zanurz się w dźwięku

2019-08-30

System Dolby Atmos zadebiutował na początku drugiej dekady XX w., jednak początkowo wykorzystywany był jedynie w profesjonalnych salach kinowych. Został jednak dobrze przyjęty przez specjalistów z branży audio-wideo i obecnie obsługiwany jest przez wiele rozmaitych urządzeń – od soundbarów po zaawansowane amplitunery i systemy surround.

Czytaj więcej...
Prezentacja w Polskim Radiu

Prezentacja w Polskim Radiu

2019-08-29

Audiofilski sprzęt marki TAGA Harmony wykorzystywany był podczas prezentacji albumu Włodka Pawlika, która odbyła się w Polskim Radiu, a dokładniej w Studiu im. prof. Kwiatkowskiego.

Czytaj więcej...
Różnorodność konstrukcji,

Różnorodność konstrukcji, spójność brzmienia

2019-07-29

Zestaw kolumn głośnikowych możemy skompletować sami lub zakupić gotowy oferowany przez producenta. Aby zapewnić nie tylko spójne brzmienie, ale także spójne wzornictwo, należy wybierać modele należące do jednej linii wzorniczej. Dzięki temu zestaw, czy to stereofoniczny, czy wielokanałowy, będzie świetnie się prezentował.

Czytaj więcej...
Mobilnie

Mobilnie i bezprzewodowo

2019-04-25

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z wykorzystaniem wyposażonych w moduł Bluetooth słuchawek czy głośników jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwala cieszyć się dobrym jakościowo brzmieniem nie tylko w domowym zaciszu, ale również w plenerze.

Czytaj więcej...
Dołącza do KNX Association

Dołącza do KNX Association

2019-04-03

Firma Lenbrook International – właściciel marek Bluesound, PSB Speakers i NAD Electoronics – ogłosiła dołączenie do KNX Association, twórcy i właściciela techniki KNX, która wykorzystywana jest do sterowania „inteligentnym” domem.

Czytaj więcej...
Trimex wyłącznym dystrybutorem

Trimex wyłącznym dystrybutorem Davis Acoustics

2019-01-23

Po krótkiej przygodzie z firmą Audax, Michel Visan dołączył w 1968 roku do francuskiego producenta Siare Acoustique. Początkowo zajmował on stanowisko inżyniera odpowiedzialnego za rozwój, następnie przez 7 lat był dyrektorem technicznym. Po przejęciu Siare przez Harman, Michel Visan postanowił założyć własną firmę. I tak w 1986 roku narodził się Davis Acoustics.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket