Artykuły

Zestawy głośnikowe

Zestawy głośnikowe kina domowego 5.0 i 5.1

2023-06-29

W zestawie kina domowego wykorzystywanych jest przynajmniej pięć kolumn głośnikowych. Każda z nich odpowiedzialna jest za przetwarzanie innego sygnału. Typowe zestaw 5.0 to kolumny: frontowe, centralna i surround, a 5.1 zawiera dodatkowo subwoofer. (Fot. Polk Audio)

Czytaj więcej...
Kolumny podłogowe

Kolumny podłogowe pasywne i aktywne

2023-02-27

Różnorodność konstrukcji kolumn głośnikowych wiąże się z ich zastosowaniem. Do odtwarzania dźwięku stereo najczęściej wykorzystywane są kolumny podłogowe. Ich rozpiętość cenowa jest bardzo duża – od kilkuset do kikudziesięcu tysięcy zł. (Fot. Dali)

Czytaj więcej...
Głośniki instalacyjne

Głośniki instalacyjne – estetyka i wygoda

2023-01-25

W sklepach dostępna jest bardzo duża oferta głośników i kolumn głośnikowych do zabudowy montowanych w ścianie i na suficie, nie zajmują miejsca i dorównują dźwiękiem tradycyjnym kolumnom głośnikowym. Tworzone są nawet zestawy głośnikowe hi-end przez takie marki jak Sonus Faber czy Martin Logan. (Fot. Dali)

Czytaj więcej...
Głośniki Bluetooth

Głośniki Bluetooth w plenerze i na imprezie

2022-07-02

Głośniki obsługujące standard Bluetooth doskonale sprawdzą się zarówno w plenerze na grillu, na wakacjach gdzie najlepszym źródłem muzyki jest smartfon. Także impreza z głośnikiem BT dużej mocy z efektami specjalnymi dostarczy wiele wrażeń.

Czytaj więcej...
Głośniki i kolumny głośnikowe

Głośniki i kolumny głośnikowe do zabudowy

2021-11-29

Miłośnicy domowych systemów audio coraz częściej sięgają po głośniki montowane w ścianie i na suficie w systemach multiroom i kina domowego, aby nie zajmowały miejsca i nie ingerowały w wystrój pokoju oraz były źródłem doskonałego dźwięku.

Czytaj więcej...
Bezprzewodowy multiroom

Bezprzewodowy multiroom – muzyka bez ograniczeń

2021-10-21

Możliwości jakie daje bezprzewodowy multiroom jest wiele. Atrakcyjna oferta modeli umożliwia tworzenie stref i podstref w oparciu o urządzenia systemu jednego producenta lub różnych tego samego standardu np. DTS Play-Fi. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe.

Czytaj więcej...
Przenośne głośniki

Przenośne głośniki Bluetooth

2021-07-25

Głośniki obsługujące standard Bluetooth doskonale sprawdzą się zarówno w plenerze, jak i w domowym systemie audio. Wszystko zależy od ich konstrukcji, a więc gabarytów i dostępnych funkcji. W modelach przenośnych istotnym aspektem będzie także odporność mechaniczna.

Czytaj więcej...
Kompaktowe nagłośnienie

Kompaktowe nagłośnienie z kolumnami podstawkowymi

2021-04-24

Kolumny podstawkowe, z uwagi na ich stosunkowo niewielkie rozmiary, doskonale sprawdzą się zwłaszcza tam, gdzie trudno o rozstawienie modeli podłogowych. Podpowiadamy, czym charakteryzują się tego typu kolumny i na co zwrócić uwagę przy wyborze konstrukcji podstawkowych.

Czytaj więcej...
Dobre brzmienie i wyjątkowe wzornictwo,

Dobre brzmienie i wyjątkowe wzornictwo, czyli konstrukcje podłogowe

2021-02-28

Asortyment podłogowych kolumn głośnikowych jest ogromny. Producenci prześcigają się w wymyślaniu rozmaitych rozwiązań technicznych i wprowadzają różnorodne modele, także pod względem designu. Jak więc spośród szerokiej oferty kolumn podłogowych wybrać te najbardziej odpowiednie?

Czytaj więcej...
Odpowiednie ustawienie

Odpowiednie ustawienie i podłączenie kolumn

2020-06-26

Właściwe podłączenie kolumn głośnikowych i ich rozstawienie w pomieszczeniu odsłuchowym ma niebagatelny wpływ na to, jaki dźwięk ostatecznie będzie docierał z nich do słuchacza.

Czytaj więcej...
Głośniki surround i centralne

Głośniki surround i centralne w systemie audio

2020-06-26

Kolumny głośnikowe surround i centralne to konstrukcje, bez których nie może powstać kino domowe z prawdziwego zdarzenia. O ile kolumna centralna w systemie wielokanałowym jest zazwyczaj jedna, to głośników efektowych może być już znacznie więcej. Wszystko zależy od konfiguracji zestawu audio.

Czytaj więcej...
Akustyka pomieszczenia

Akustyka pomieszczenia i sposoby jej korygowania

2020-04-27

Nawet najlepszy system audio nie będzie brzmiał dobrze, jeśli akustyka pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowany będzie, delikatnie mówiąc, nieodpowiednia. Na szczęście są rozmaite sposoby na to, by ją skorygować. Pomocne może okazać się nawet właściwe umeblowanie, zaaranżowanie wnętrza. Można też wykonać profesjonalną adaptację akustyczną. W wielu wypadkach skutecznym rozwiązaniem będą automatyczne systemy korekcji akustyki, które obsługiwane są przez różnorodne urządzenia audio.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket