Artykuły

Trzy nagrody od

Trzy nagrody od „What Hi-Fi?”

2020-12-07

Brytyjski magazyn „What Hi-Fi?” opublikował listę nagrodzonych przez siebie produktów za 2020 r. Wśród nich znalazły się aż trzy produkty firmy Cambridge Audio.

Czytaj więcej...
Muzyka prosto z Internetu

Muzyka prosto z Internetu i nie tylko

2020-04-28

Odtwarzacz sieciowy to doskonałe źródło muzyki w nowoczesnym domowym systemie multimedialnym. Podłączony do lokalnej sieci internetowej pozwala na odtwarzanie audio z wielu różnorodnych źródeł, w tym m.in. dysków NAS i komputerów. Dzięki niemu możemy mieć także dostęp do internetowych programów radiowych i serwisów muzycznych.

Czytaj więcej...
Powiększyła powierzchnię biurową

Powiększyła powierzchnię biurową we Wrocławiu

2020-04-27

Firma Dolby Poland Sp. z o.o., światowy lider w tworzeniu dobrej jakości rozwiązań audio i wideo, powiększy swoją powierzchnię biurową we wrocławskim kompleksie Business Garden o ponad 2,5 tys. m2. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Czytaj więcej...
W ramach

W ramach Chord Company

2020-04-27

Marka English Electric stała się własnością firmy Chord Company i będzie funkcjonowała w ramach jej struktur projektowania, produkcji, sprzedaży oraz dystrybucji.

Czytaj więcej...
Zmiana koncepcji biznesowej

Zmiana koncepcji biznesowej vTuner

2020-04-27

Posiadacze starszych modeli marek Denon oraz Marantz (bez wsparcia techniki HEOS) mogli doświadczyć problemów związanych obsługą usługi radia internetowego w vTuner. Jest ona związana ze zmianą koncepcji biznesowej właścicieli tej aplikacji.

Czytaj więcej...
Obsługa platformy

Obsługa platformy Roon

2020-04-27

Firma Cambridge Audio dodaje do swoich odtwarzaczy sieciowych obsługę platformy Roon, służącej do przesyłania sygnału o dużej rozdzielczości i zarządzania muzyką.

Czytaj więcej...
Qobuz w odtwarzaczach sieciowych

Qobuz w odtwarzaczach sieciowych

2020-02-10

Brytyjski producent hi-endowego sprzętu – firma Cambridge Audio – wprowadził strumieniowe przesyłanie dźwięku w dużej rozdzielczości i usługę pobierania plików Qobuz do swojego tercetu odtwarzaczy sieciowych.

Czytaj więcej...
Bezprzewodowa muzyka na kilka sposobów

Bezprzewodowa muzyka na kilka sposobów

2019-10-08

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki umożliwiają obecnie różnorodne urządzenia audio i audio-wideo – od radioodbiorników, przez głośniki bezprzewodowe, komponenty do systemów stereo i kina domowego, po smartfony, tablety, a nawet telewizory. Zależnie od producenta sprzętu lub też wykorzystywanego oprogramowania opcje streamingu są bardzo zróżnicowane.

Czytaj więcej...
Zanurz się w dźwięku

Zanurz się w dźwięku

2019-08-30

System Dolby Atmos zadebiutował na początku drugiej dekady XX w., jednak początkowo wykorzystywany był jedynie w profesjonalnych salach kinowych. Został jednak dobrze przyjęty przez specjalistów z branży audio-wideo i obecnie obsługiwany jest przez wiele rozmaitych urządzeń – od soundbarów po zaawansowane amplitunery i systemy surround.

Czytaj więcej...
Marka Exposure w ofercie

Marka Exposure w ofercie

2019-06-04

Firma Rafko Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure w Polsce. Brytyjska elektronika stanowi bardzo dobre uzupełnienie dotychczasowego portfolio białostockiego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej...
Stereo

Stereo wciąż na topie

2019-01-07

Systemy stereofoniczne cieszą się dużą popularnością, m.in. ze względu na ich uniwersalność, prostotę instalacji i konfiguracji. Choć sprawdzą się głównie do odtwarzania muzyki, która realizowana jest przede wszystkim dwukanałowo, to mogą również zostać wykorzystane np. do nagłośnienia odbiornika telewizyjnego.

Czytaj więcej...
Wsparcie dla BluOS

Wsparcie dla BluOS

2018-10-18

Firma Monitor Audio, a także jej siostrzana marka Roksan ogłosiły porozumienie z Lenbrook International, właścicielem i twórcą multimedialnej platformy BluOS, która dostępna jest m.in. w produktach marki Bluesound.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket