Artykuły

Stacje pogody

Stacje pogody z czujnikami

2022-07-15

W domowym zaciszu zamiast klasycznego termometru możemy wykorzystać stację pogody, która umożliwi obserwację znacznie większej liczby parametrów niż tylko temperatury powietrza. Możemy przewidywać ją sami, wykorzystując domowe stacje pogody z różnymi czujnikami. (Fot. Camry)

Czytaj więcej...
Monitorowanie powietrza

Monitorowanie powietrza na kilka sposobów

2020-01-03

Prognoza pogody radiowa, telewizyjna, na stronie internetowej, z aplikacji na smartfonie to najpopularniejsze sposoby poznania warunków atmosferycznych na bieżący dzień czy dłuższy czas. Możemy przewidywać ją sami, wykorzystując domowe stacje pomiarowe oraz stacje pogody.

Czytaj więcej...
Mobilna

Mobilna prognoza pogody

2017-01-03

Do analizy wyników obserwacji i pomiarów przeprowadzonych z wykorzystaniem stacji pogody można wykorzystać komputer z odpowiednim oprogramowaniem, które może być dostępne w zestawie z urządzeniem lub do pobrania z odpowiedniej strony internetowej.

Czytaj więcej...
Funkcje

Funkcje i rozwiązania

2017-01-03

Oprócz mierzenia różnego rodzaju parametrów związanych z prognozowaniem warunków atmosferycznych stacje pogody mogą być wyposażone w wiele różnorodnych funkcji i rozwiązań technicznych.

Czytaj więcej...
Najważniejsze

Najważniejsze parametry pomiarów

2017-01-03

Podstawowymi parametrami mierzonymi przez elektroniczne stacje pogody są temperatura, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. Rozbudowane modele, wyposażone w większą liczbę czujników mogą także mierzyć prędkość i kierunek wiatru oraz wielkość opadów.

Czytaj więcej...
Determinanty

Determinanty dobrej stacji pogody

2017-01-03

Jakie są najważniejsze cechy dobrej stacji pogody? Przede wszystkim powinna ona spełniać wymagania użytkownika – mieć czytelny ekran i mierzyć odpowiednie do jego potrzeb parametry. Nie bez znaczenia jest również sposób zasilania urządzenia i czujników, z którymi ma współpracować stacja pomiarowa.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket