Artykuły

Wideorejestratory samochodowe

Wideorejestratory samochodowe i nawigacje GPS

2021-05-23

Nawigacje GPS i wideorejestratory zwiększają komfort prowadzenia pojazdu, zwłaszcza podczas dłuższych, mniej znanych tras. Mogą poinformować kierowcę np. o zbliżaniu się do fotoradaru, czy też konieczności zmiany pasa ruchu. To jednak tylko niektóre z wielu funkcji i rozwiązań technicznych, w jakie wyposażane są te urządzenia. Podpowiadamy, czym się one charakteryzują i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Czytaj więcej...
Wideorejestrator

Wideorejestrator niezbędny w samochodzie

2020-04-28

Duży ruch samochodowy i zwiększona możliwość kolizji oraz niebezpiecznych sytuacji na drodze sprawiają, że wideorejestrator powinien być wyposażeniem samochodu. Dodatkowo może mieć różne funkcje, przydatne nie tylko w czasie jazdy.

Czytaj więcej...
Funkcjonalny jak…

Funkcjonalny jak… wideorejestrator

2019-04-08

Wideorejestratory są wyposażane w coraz to nowsze, bardziej zaawansowane podzespoły i rozwiązania techniczne i umożliwiają już nie tylko rejestrację materiału wideo czy zdjęć, ale również – dzięki wbudowanym rozmaitym modułom – zdalną współpracę ze smartfonami, tabletami czy komputerami.

Czytaj więcej...
Praktyczny i funkcjonalny „towarzysz” kierowcy

Praktyczny i funkcjonalny „towarzysz” kierowcy

2018-05-08

Kierowcy coraz chętniej sięgają po wideorejestratory samochodowe. Zapotrzebowanie na tego typu sprzęt dostrzegają również sami producenci samochodowego sprzętu audio-wideo. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych modeli wideorejestratorów wyróżniających się dobrymi parametrami technicznymi i zaawansowanymi funkcjami.

Czytaj więcej...
Determinanty

Determinanty dobrego filmowania

2017-03-23

Gdy kupujemy kamerę wideo, zależy nam przede wszystkim na najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Ostateczny wynik zależeć będzie od warunków oświetleniowych, wyposażenia oraz funkcji kamery.

Czytaj więcej...
Parametry kamer

Parametry kamer

2017-02-01

Wybór kamery z bogatej oferty rynkowej wymaga przeanalizowania wielu parametrów technicznych związanych z obrazem, dźwiękiem i zasilaniem.

Czytaj więcej...
Wideorejestratory -

Wideorejestratory - bądź bezpieczny na drodze

2017-02-01

Pojawienie się na rynku wideorejestratorów doprowadziło do prawdziwej lawiny nagrań kierowców, które umieszczane były na najrozmaitszych serwisach internetowych. Jedne ku przestrodze, inne w celu piętnowania braku wyobraźni piratów drogowych.

Czytaj więcej...
Drony -

Drony - filmowanie z lotu ptaka

2017-02-01

Nowe możliwości filmowania i fotografowania stwarzają drony. Ujęcia z lotu ptaka czynią film atrakcyjniejszym. Coraz częściej są wykorzystywane na ślubach, sesjach plenerowych, w filmach reklamowych i kinowych, organizowane są ich wyścigi.

Czytaj więcej...
Urządzenia wideo z

Urządzenia wideo z HDR

2017-01-31

Technika HDR zmieniła podejście inżynierów do jakości obrazu. Rozdzielczość – parametr obrazu uznawany dotychczas za najważniejszy – stała się jednym z wielu, które mają wpływ na jakość obrazu. Teraz za najważniejszy jest uznawany HDR. W sklepach oprócz telewizorów Ultra HD HDR pojawią się Full HD HDR. Szereg urządzeń ma w swojej nazwie skrót HDR. Czy we wszystkich urządzeniach oznacza on to samo, wyjaśniamy w artykule.

Czytaj więcej...
Fotografia oraz nagrywanie wideo

Fotografia oraz nagrywanie wideo smartfonem i tabletem

2017-01-30

Pierwsze telefony z aparatem cyfrowym zaprezentowali w 2000 roku Samsung oraz Sharp. Pozostali producenci bardzo szybko podchwycili ten trend i w mgnieniu oka aparat w telefonie stał się nie tylko pożądanym, ale i obowiązkowym gadżetem. W ten sposób narodziła się fotografia mobilna.

Czytaj więcej...
Kamery do zadań specjalnych

Kamery do zadań specjalnych

2017-01-30

Nowym trendem są kamery wideo, które można zabrać ze sobą na wyprawę. Kamera może towarzyszyć nam także podczas uprawiania najróżniejszych sportów – również ekstremalnych. Umożliwia to zarejestrowanie ekscytujących ujęć. Może także być narzędziem, do szkolenia sportowców.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket