Artykuły

Elektronarzędzia

Elektronarzędzia zasilane akumulatorowo

2023-05-28

Bezprzewodowa swoboda pracy to cecha, którą zaczęli doceniać fachowcy na całym świecie. Tereny budowy, ogrody i wiele innych miejsc często nie mają dostępu do stałego źródła energii elektrycznej i używanie narzędzi sieciowych w takich warunkach jest utrudnione. Dlatego urządzenia akumulatorowe szturmem zdobywają rynek. (Fot. Hikoki)

Czytaj więcej...
Do cięcia i wygładzania

Do cięcia i wygładzania – szlifierki kątowe

2022-02-27

Do najpopularniejszych elektronarzędzi wykorzystywanych w warsztacie należą szlifierki kątowe. Zawdzięczają to przede wszystkim swojej uniwersalności. Wykorzystuje się je bowiem nie tylko do szlifowania czy polerowania powierzchni, ale również cięcia różnych materiałów. Wszystko zależy od zastosowanego osprzętu, czyli tarczy.

Czytaj więcej...
Szlifierki do obróbki

Szlifierki do obróbki powierzchni płaskich

2020-03-11

Do szlifowania rozmaitych powierzchni w celu ich wygładzenia czy usunięcia starszych warstw z farby lub lakieru w pracach remontowanych można używać szlifierek taśmowych, mimośrodowych i oscylacyjnych. (Fot. Makita)

Czytaj więcej...
Wygodne szlifowanie

Wygodne szlifowanie i skuteczne cięcie

2019-03-22

Szlifierka kątowa to bardzo uniwersalne elektronarzędzie. Wbrew swojej nazwie jest wykorzystywana nie tylko do szlifowania i wygładzania rozmaitych powierzchni, ale bardzo często również do cięcia różnorodnych materiałów. Szlifierki kątowe to niemal obowiązkowe wyposażenie nie tylko przydomowego warsztatu.

Czytaj więcej...
Precyzyjne

Precyzyjne szlifowanie

2019-01-11

Szlifierki wykorzystywane są m.in. po to, aby nadać ostateczny kształt obrabianym materiałom. W tego typu zastosowaniach dobrze sprawdzają się zwłaszcza modele mimośrodowe, taśmowe i oscylacyjne.

Czytaj więcej...
Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo przede wszystkim

2017-07-06

Prace ze szlifierkami kątowymi nie należą do najbezpieczniejszych. Należy je wykonywać w odpowiedniej odzieży ochronnej – przede wszystkim w rękawicach i okularach ochronnych, jak również w ochronnikach słuchu.

Czytaj więcej...
Przydatne rozwiązania

Przydatne rozwiązania

2017-07-06

W szlifierkach stosowane są rozmaite rozwiązania techniczne, mające na celu zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pracy z tymi narzędziami.

Czytaj więcej...
Masa szlifierki

Masa szlifierki kątowej

2017-07-06

Szlifi erka kątowa to narzędzie ręczne, a zatem istotnym jej parametrem jest również masa, która bezpośrednio wpływa na komfort pracy z narzędziem.

Czytaj więcej...
Rodzaj zasilania

Rodzaj zasilania

2017-07-06

Szlifierki kątowe mogą być zasilane sieciowo lub z wykorzystaniem akumulatorów (np. litowo-jonowych).

Czytaj więcej...
Tarcze do

Tarcze do szlifierek

2017-07-06

Dobierając tarczę do szlifierki kątowej, oprócz jej średnicy trzeba zwrócić uwagę na materiał, do obróbki którego będzie ona wykorzystywana.

Czytaj więcej...
Obsługiwana wielkość

Obsługiwana wielkość tarczy

2017-07-06

Szlifierki kątowe dostosowane są do pracy z tarczami o różnych średnicach.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket