Artykuły

Wizjer elektroniczny

Wizjer elektroniczny a tradycyjny

2017-01-27

To, co ma zostać zarejestrowane przez matrycę, można oglądać w wizjerze aparatu. Standardowo w lustrzankach cyfrowych jest stosowany wizjer optyczny. Odbite od lustra głównego światło przechodzi przez soczewkę i matówkę, a następnie trafia do pryzmatu pentagonalnego, który oddaje nieodwrócony obraz z lustra do wizjera. W standardowych lustrzankach wizjer zapewnia 95 proc. pokrycia kadru w pionie i poziomie, w najlepszych sięga ono 100 proc.

Czytaj więcej...
Akcesoria

Akcesoria i kamery sportowe

2017-01-27

Bez wątpienia sporty ekstremalne należą do najbardziej widowiskowych dziedzin. Z tego powodu aż same proszą się o uwiecznienie. Oczywiście, aby jak najlepiej oddać wrażenia, powinno to się odbywać z perspektywy pierwszej osoby.

Czytaj więcej...
Optyka

Optyka w aparacie

2017-01-27

Obiektyw aparatu to jeden z jego podstawowych elementów, który ma wpływ na jakość zdjęcia. W tradycyjnych aparatach kompaktowych układ optyczny jest stałym elementem, bez możliwości jego wymiany. Jednak w kompaktach systemowych oraz lustrzankach wybór różnych obiektywów jest ogromny.

Czytaj więcej...
Matryce

Matryce małoobrazkowe

2017-01-27

W fotografii cyfrowej funkcję materiału światłoczułego zamiast błony fotograficznej przejęła matryca. Oprócz tego, że matryce występują w różnych typach, to jeszcze różnią się rozmiarami – od miniaturowych matryc wielkości paznokcia, umieszczanych w telefonach komórkowych, do dużych pełnoklatkowych, których wymiary odpowiadają jednej klatce filmu małoobrazkowego.

Czytaj więcej...
Klasyfikacja aparatów

Klasyfikacja aparatów i funkcje

2017-01-27

Aparaty cyfrowe praktycznie wyparły już całkowicie tradycyjne. Nie ma w tym niczego dziwnego. Oferują wysoką jakość obrazu, mniejsze gabaryty, wygodniejszą obsługę oraz są zdecydowanie bardziej funkcjonalne. Dodatkowo najmniej zaawansowane modele są dostępne w przystępnych cenach.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket