Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

Kategorie artykułów

Kategorie

Prezentuje prognozy rozwoju obszaru

INNOGY POLSKA

Prezentuje prognozy rozwoju obszaru Smart Living w Polsce

2019-01-23

Firma innogy Polska we współpracy z Infuture Hatalska Foresight Institute przygotowała raport na temat kierunków rozwoju smart living, a także kluczowych wyzwań dla jego dalszego rozwoju. Wraz z rosnącą liczbą urządzeń w gospodarstwach domowych oraz przedsiębiorstwach, a tym samym większym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, energetyka stała się ważnym czynnikiem rozwoju i siłą napędową obszaru smart living. Raport „Smart Living” omawia kluczowe elementy smart living, takie jak: smart city, smart transport, smart workplace oraz smart home.

Czytaj więcej...
Dzięki Interact Pro

SIGNIFY

Dzięki Interact Pro i małe biznesy mogą być smart!

2019-01-22

Wprowadzenie Interact Pro uwalnia potencjał oświetlenia zintegrowanego z Internetem Rzeczy dla małych i średnich przedsiębiorstw

Czytaj więcej...
Dzień

ELEKTROEKO

Dzień bez elektrośmieci

2018-11-29

W tym roku po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy międzynarodowy „Dzień bez elektrośmieci”. Wydarzenie zainicjowane zostało przez organizację WEEE Forum, a jego ofi cjalnym koordynatorem naszym kraju zostało ElektroEko.

Czytaj więcej...
FSO Syrena

LEDVANCE

FSO Syrena postawiła na technologię LED

2018-11-28

Od niedawna Fabryka Samochodów Osobowych Syrena, a także firma Polfarmex, jej główny inwestor, mogą pochwalić się nowoczesnym oświetleniem, które zostało zainstalowane w obu obiektach. Wszystko to za sprawą opraw LED marki LEDVANCE i firmy Nowa Elektro. 

Czytaj więcej...
Oświetla wieżę China World Trade Center

SIGNIFY

Oświetla wieżę China World Trade Center „niewidocznym” światłem

2018-11-28

Signify, światowy lider branży oświetleniowej, ogłosił instalację oświetlenia architektonicznego na fasadzie jednego z najwyższych budynków w Pekinie – China World Trade Center (CWTC) Tower B. Dzięki LEDowej iluminacji firmy Signify wieża będąca jednym z głównych punktów orientacyjnych Pekinu, jest manifestacją najnowszych trendów, takich jak podnoszenie jakości życia w miastach i ich atrakcyjności. Do jej podświetlenia wykorzystano oświetlenie zintegrowane.

Czytaj więcej...
NIK i GUS mówią, że mamy problem z rozwojem OZE w Polsce.

IEO

NIK i GUS mówią, że mamy problem z rozwojem OZE w Polsce. Ministerstwo Energii nie widzi żadnego problemu

2018-11-26

Prezes IEO, Grzegorz Wiśniewski na blogu przedstawił porównanie trzech stanowisk dot. rozwoju OZE w Polsce: raportu Najwyższą Izbę Kontroli (NIK), raportu Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) oraz stanowiska Ministerstwa Energii (ME). Zaledwie dzień po publikacji raportu przez NIK „Rozwój sektora OZE”, także GUS opublikował branżowy raport „Energia ze źródeł odnawialnych w 2017 r.” Choć statystyka z natury też dotyczy przeszłości, GUS także pozwolił sobie na wybiegnięcie do przodu (do 2020 roku) i ekstrapolację trendów, gdyż jest zobowiązany do monitorowania realizacji celu OZE na 2020 rok.

Czytaj więcej...
Sztuczna inteligencja:

BOSCH

Sztuczna inteligencja: Niemcy nie boją się pracować z robotami

2018-11-26

Niemcy widzą duże korzyści, jakie oferuje sztuczna inteligencja w dziedzinach takich jak mobilność i produkcja. Co drugi ankietowany nie miałby nic przeciwko współpracy z robotem. Członek Zarządu Bosch dr Michael Bolle: – Człowiek sprawuje kontrolę nad sztuczną inteligencją.

Czytaj więcej...
Rosnące ceny energii

SIGNIFY

Rosnące ceny energii wyzwaniem dla samorządów

2018-11-20

Rekordowe ceny energii uderzają w samorządy. Wymiana oświetlenia na LED może być na to sposobem. Rok 2018 jest rekordowy pod względem kosztów zakupu energii na Towarowej Giełdzie Energii. Ceny na rynku hurtowym wzrosły nawet o 80% za część obrotową w stosunku do roku poprzedniego. Jest to spowodowane między innymi rosnącymi kosztami emisji CO2.  Wymiana oświetlenia na LED pozwala ograniczyć samorządom koszt energii na oświetlenie o co najmniej 50%. Kolejne znaczne oszczędności mogą uzyskać decydując się na wdrożenie inteligentnego systemu do zarządzania oświetleniem. Mimo to, zaledwie 10% oświetlenia publicznego w Polsce to oprawy LED. Tylko 2% jest sterowana za pomocą inteligentnych systemów oświetleniowych. 

Czytaj więcej...

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket