Artykuły

Baza danych o odpadach

ASEKOL

ENVIROPOL PL

Baza danych o odpadach – wielozakresowe narzędzie

2022-04-05

BDO, czyli baza danych o odpadach, to wielozakresowe narzędzie, które służy do ewidencji wytwarzanych i przekazywanych przez przedsiębiorców odpadów, jak również stanowi bazę przedsiębiorców wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami. Co więcej, jest też m.in. podstawą wystawiania kart przekazania odpadów, tzw. KPO. Obowiązkowi rejestracji w bazie danych o odpadach podlegają wszystkie podmioty wymienione w art. 50 ust. 1 oraz art. 51 ust. 1 ustawy o odpadach. BDO może być pomocne również dla sprawdzenia dostawców i firm odbierających odpady – zawiera informacje o prowadzonej działalności i posiadanych pozwoleniach.

Czytaj więcej...
Kompleksowy

STALCO GROUP

Kompleksowy rebranding marki

2022-04-02

Założona w 1998 r. firma Stalco z początkiem br. rozpoczęła rebranding i zmieniła swój logotyp. Nowe logo przyciąga wzrok prostą i atrakcyjną formą, która koresponduje z liniami produktowymi marki.

Czytaj więcej...
Z tytułem

BUDIMEX

Z tytułem Spółki Budowlanej Roku

2022-04-02

Firma została nagrodzona tytułem Spółki Budowlanej Roku przez kapitułę konkursu „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa”. Wśród nominowanych znaleźli się także inni generalni wykonawcy: Mirbud, Unibep, PORR i Strabag.

Czytaj więcej...
Dwucyfrowy wzrost

KAERCHER

Dwucyfrowy wzrost w 2021 r.

2022-04-02

Firma Kärcher po raz pierwszy w swej historii przekroczyła próg 3 mld euro obrotu w ciągu jednego roku obrotowego. Z całkowitym obrotem 3,092 mld euro ekspert w dziedzinie czyszczenia pobił poprzedni rekord o 13,6 proc.

Czytaj więcej...
Pilotażowa Platforma

CZYSTE POWIETRZE

Pilotażowa Platforma Ekspertów Efektywności Energetycznej

2022-04-02

Od początku roku pod adresem: www.peee.gov.pl działa pilotażowa Platforma Ekspertów Efektywności Energetycznej (PEEE). Półroczny pilotaż dotyczy obecnie terenu województw śląskiego i kujawsko-pomorskiego. Po tym okresie możliwe będzie rozszerzenie PEEE na cały kraj.

Czytaj więcej...
Wprowadza pojemniki

ASEKOL

Wprowadza pojemniki typu e-box

2022-03-29

Czerwone kontenery na elektroodpady dostarczane przez organizację odzysku Asekol PL już na stałe wpisały się w krajobraz Śląska oraz Warszawy. Firma rozwija ten pomysł i wprowadza do oferty pojemniki typu e-box o mniejszym formacie.

Czytaj więcej...
Przejęcie firmy

HULTAFORS GROUP

Przejęcie firmy Telesteps

2022-03-01

Hultafors Group AB, właściciel takich marek jak Snickers Workwear, Wibe Ladders czy Solid Gear, nabył 100 proc. udziałów w Telesteps AB od Heim Holding AB.

Czytaj więcej...
Czy technika

BOSCH

Czy technika czyni świat lepszym?

2022-03-01

Zdecydowana większość ankietowanych na całym świecie uważa, że postęp techniczny czyni świat lepszym (średnio aż 72 proc.). To wniosek z „Bosch Tech Compass”, reprezentatywnego badania opinii publicznej przeprowadzonego w Chinach, Indiach, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket