HISENSE

„Inteligentny dom” – przyszłość urządzeń RTV i AGD

„Inteligentny dom”

Sztuczna inteligencja (AI) to jeden z najgorętszych tematów ostatnich kilku lat. Opisujemy „inteligentne” rozwiązania smart TV oraz płynące z nich korzyści wprowadzane przez markę Hisense.

Sprzęty AI RTV i AGD są częścią tzw. inteligentnego domu, tworzącego spójny system zarządzany przez smartfon. Ich zastosowanie ma trzy główne cele: zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz oszczędności. Koncepcja „inteligentnej” telewizji opiera się na systemie operacyjnym, który sprawia, że urządzenie jest multimedialne – telewizor obsługuje platformy streamingowe i z łatwością łączy się ze smartfonem, zwiększając komfort oglądania. Telewizory Hisense wyposażone są w autorski system operacyjny – VIDAA. Dzięki gromadzonym danym system smart TV uczy się nawyków użytkownika, co pozwala na automatyczne dostosowanie się do preferencji oglądającego. Potwierdzeniem bezpieczeństwa przechowywania danych systemu VIDAA jest uzyskany certyfikat TÜV Rheinland Privacy by Design, który przyznawany jest za najwyższe standardy w zakresie ochrony prywatności danych, zapobiegania atakom sieciowym i cyberbezpieczeństwo. Aby zapewnić najlepszą jakość oglądania, telewizory Hisense wykorzystują sztuczną inteligencję do samodzielnego dostosowywania parametrów telewizora do otoczenia przy pomocy intuicyjnego interfejsu. Urządzenia dostosowują jasność obrazu do pory dnia i nasłonecznienia, dzięki czemu zapewniają wyjątkowy komfort oglądania w każdych warunkach. Co więcej, nowoczesne algorytmy pozwalają na upłynnienie obrazu, dzięki czemu jest on jeszcze bardziej naturalny, np. podczas oglądania sportu. Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest również przez piloty telewizorów Hisense i umożliwia sterowanie głosowe, nawet w języku polskim.

Połączenie systemów AI ConnectLife w urządzeniach AGD z VIDAA w telewizorach tworzy sprawnie działający system do zarządzania „inteligentnym” domem. W ten sposób marka realizuje swój cel dostarczania konsumentom rozwiązań premium.

„Inteligentny dom”
2023-04-28
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket