BUDMA

Targi Budma 2023

Targi

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r. odbyła się 31. edycja targów Budma. Wydarzenie było doskonałą okazją do branżowych rozmów na temat tego, jak przeciwdziałać obecnemu kryzysowi. (Fot. Fotobueno Monika i Piotr Pasieczni)

Podczas targów Budma swoją ofertę zaprezentowało ponad 600 wystawców z 26 krajów. Wydarzeniu towarzyszyły spotkania z producentami, konferencje, prezentacje najnowszych produktów i rozwiązań oraz atrakcyjne warsztaty, w których udział wzięło ponad 23 tys. profesjonalistów z 39 krajów i 5 kontynentów. W ramach programu Hosted Buyers na Budmie po raz dziesiąty pojawiła się grupa kupców z najważniejszych sieci i grup zakupowych materiałów budowlanych z 22 państw. Jak zwykle targi były okazją do wzięcia udziału w konferencjach, panelach dyskusyjnych i spotkaniach, podczas których dyskutowano na temat wyzwań i trendów w branży budowalnej. W trakcie trwającego dwa dni Forum Gospodarczego Budownictwa Build4Future skupiono się na prognozach dotyczących polskiego rynku budowalnego w roku 2023 oraz przyszłych latach. Z kolei drugi dzień (Międzynarodowa Konwencja Polska –Ukraina) poświęcony był możliwemu udziałowi polskich firm w odbudowie powojennej Ukrainy oraz temu, w jaki sposób to ułatwić.

Tradycyjnie Budma była okazją do wręczenia złotych medali Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przyznano aż 31 wyróżnień, 25 w ramach targów Budma oraz 6 z okazji odbywających się targów stolarki WinDoor-tech. W gronie wyróżnionych firm znalazły się między innymi marka TCL ze swoją pompą ciepła, polski producent urządzeń pomiarowych – firma Pro za poziomnicę cyfrową PRO900 Digital oraz marka Rawlplug za wiertarkowkrętarkę akumulatorową R-PDD18-P100.

Organizatorzy w dużym stopniu postawili na międzynarodowy charakter targów, czego wynikiem była m.in. strefa spotkań Budma International Meeting Zone – zorganizowana przestrzeń dla odwiedzjących z zagranicy, kluczowych gości z Polski oraz wystawców targowych. W jej ramach zapewniono profesjonalne wsparcie w takim zakresie jak możliwości finansowania, bezpieczeństwo czy logistyka w przypadku transakcji międzynarodowych. Dzięki Budma International Meeting Zone udało się zorganizować kilkadziesiąt spotkań, będących okazją do nawiązania międzynarodowych kontraktów dla firm. Podczas czterech dni targowych nie brakowało licznych szkoleń i konferencji, takich jak Dni Inżyniera Budownictwa, Dzień Urbanisty, Kongres Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Po raz szósty odbyła się także Monteriada, podczas której miały miejsce pokazy montażu okien, drzwi i bramy garażowej oraz prezentacje odpowiednich narzędzi i ubioru. To tylko niewielki wycinek wydarzeń, które odbyły się podczas tegorocznej edycji targów. Kolejna Budma odbędzie się od 30 stycznia do 2 lutego 2024 r.

Targi Budma 2023

Konferencje i prelekcje były okazją do poszerzenia wiedzy z ważnych branżowych zagadnień. (Fot. Piotr Piosik)

Targi Budma 2023

Na targach Budma nie zabrakło licznego grona producentów narzędzi i elektronarzędzi. (Fot. Piotr Piosik)

Targi Budma 2023

Dużą popularnością cieszyły się zorganizowane pokazy i warsztaty prezentujące praktyczne wykorzystanie produktów. (Fot. Piotr Piosik)

2023-03-29
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket