Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Eco-PROFIT – REcycling to się opłaca!

REMONDIS , ELECTRO-SYSTEM

Eco-PROFIT – REcycling to się opłaca! [promocja]

Eco-PROFIT – REcycling to się opłaca!

 

Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA i Remondis Electrorecycling wykazują się wyjątkową kreatywnością w organizowaniu zbiórek zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przykładem tego jest program „eko-Profit – REcycling to się opłaca!”

W ramach programu „eko-Profit – REcycling to się opłaca!” uczestnicy biorą aktywny udział w podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów. Uczestnicy przez propagowanie ekologicznych postaw wśród lokalnej społeczności oraz organizację zbiórek zużytego sprzętu oraz baterii i akumulatorów przyczyniają się do właściwego zagospodarowania tych odpadów, ochrony środowiska, a dodatkowo uzyskują fundusze na swoją działalność.

Zróżnicowane grupy odbiorców

W ramach programu „eko-Profit” realizowane są następujące projekty: „ekoRemiza” dla ochotniczych straży pożarnych, „ekoGospodynie” dla kół gospodyń wiejskich oraz „ekoDziałkowiec” dla rodzinnych ogródków działkowych. Uczestniczące w programie organizacje po zgromadzeniu minimum logistycznego, które wynosi w zależności od strefy, 400 lub 2000 kg, mogą zgłosić gotowość do przekazania elektroodpadów. W ciągu dwóch tygodni zostaną one odebrane przez profesjonalną firmę recyklingową, wskazaną przez organizatora programu.

Czym są elektroodpady?

Elektroodpady to bardzo zróżnicowana grupa urządzeń, które zasilane były energią elektryczną lub bateryjnie. Wśród najczęściej użytkowanego w domu czy mieszkaniu dużego sprzętu AGD należy wymienić np. pralki, lodówki, suszarki bębnowe lub telewizory. Do mniejszych urządzeń zaliczamy np. radia, magnetofony, wideo, DVD, konsole do gier, komputery, laptopy, telefony, żelazka, wiertarki, roboty kuchenne, sprzęt oświetleniowy w postaci świetlówek i LED-ów. W ramach programu zbierane są także elektroodpady specjalistyczne, np. analizatory medyczne, sprzęt laboratoryjny, transformatory, serwery, sterowniki, automaty do wydawania różnego rodzaju produktów, bankomaty, narzędzia przemysłowe, generatory prądu.

Eco-PROFIT – REcycling to się opłaca!

W ramach programu zbierane są rozmaite elektroodpady, od dużego sprzętu gospodarstwa domowego, przez drobne urządzenia i sprzęt elektroniczny, aż po urządzenia specjalistyczne zasilane energią elektryczną lub bateriami. Zebrane elektroodpady odbierane są przez profesjonalną firmę recyklingową, wskazaną przez organizatora programu.

Korzyści z uczestnictwa w programie

W zamian za zebrane i przekazane w ramach programu elektroodpady uczestnik otrzyma – zgodnie z jego wyborem – kwotę 40 gr za kilogram (czyli 400 zł za tonę) lub 1 punkt za każde pełne 17,5 kg do wymiany na atrakcyjne nagrody rzeczowe w programie partnerskim „Zbieraj z Remondis”. Okresowo w ramach programu realizowane są konkursy i akcje promocyjne, w czasie których można zdobyć dodatkowe punkty bonusowe. W ramach programu zbierane są elektroodpady, czyli wszystkie urządzenia, które zasilane były energią elektryczną, bateriami lub akumulatorami, np. lodówki, zamrażarki, pralki, kuchenki, zmywarki, roboty kuchenne, czajniki, suszarki, żelazka, odkurzacze, telewizory, radia, komputery, laptopy, drukarki, monitory, telefony, maszyny do szycia, golarki, zabawki elektryczne, silniki elektryczne i inne, a także baterie i akumulatory.

Program obejmuje całą Polskę

Program „eko-Profit” jest realizowany na terenie całej Polski w podziale na obszary w strefie A i B. Po zgromadzeniu minimum logistycznego i zgłoszeniu gotowości do przekazania elektroodpadów zostaną one odebrane przez profesjonalną firmę recyklingową, wskazaną przez organizatora programu: strefa A – minimum logistyczne wynosi 400 kg, czas realizacji 10 dni roboczych, strefa B – minimum logistyczne wynosi 2000 kg, czas realizacji 20 dni roboczych. Regulamin akcji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www.eko-profit.pl.

2023-03-06
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket