Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Globalne centrum rozwoju urządzeń kuchennych

HISENSE

Globalne centrum rozwoju urządzeń kuchennych grupy Hisense

Globalne centrum rozwoju urządzeń kuchennych

W Velenje w Słowenii dyrektor generalny Hisense Europe, Hanson Han, oraz prezydent Republiki Słowenii, dr Nataša Pirc Musar, oficjalnie otworzyli Hisense Europe R&D Centre, które jest ośrodkiem Hisense zajmującym się badaniami i rozwojem urządzeń gospodarstwa domowego dla całej Europy oraz urządzeń kuchennych i wysokiej klasy urządzeń na rynek światowy.

Rozwój technologii i urządzeń będzie odbywał się w Velenje, niezależnie od tego, gdzie będzie odbywała się produkcja poszczególnych urządzeń i na jaki rynek będą dystrybuowane. Dzięki temu Hisense jeszcze bardziej wzmacnia znaczenie Słowenii jako kluczowej europejskiej lokalizacji produkcyjnej i rozwojowej, która przynosi również nowe inwestycje i miejsca pracy.

Najlepsi eksperci w branży

Hisense Europe zainwestuje w tym roku około 45 mln euro w badania i rozwój, czyli prawie o 20 proc. więcej niż w ubiegłym roku. W grupie Hisense Europe w ciągu trzech lat została zwiększona liczba pracowników w obszarach badań i rozwoju, projektowania i zarządzania produktem aż o 40 proc., dzięki czemu obecnie firma zatrudnia 610 ekspertów, w tym 470 w Słowenii, a pozostałych w Szwecji i Holandii.

Globalne centrum rozwoju urządzeń kuchennych

Na oficjalne otwarcie Hisense Europe R&D Centre, globalnego centrum rozwoju urządzeń kuchennych i premium całej grupy Hisense, zaproszonych zostało wielu gości, w tym Prezydent Republiki Słowenii dr. Nataša Pirc Musar.

Wsparcie dla lokalnych firm

Prezydent Republiki Słowenii dr. Nataša Pirc Musar powiedziała na imprezie, że bardzo się cieszy, że mogła uczestniczyć w otwarciu Hisense Europe R&D Center, ponieważ umożliwia zatrudnienie młodych fachowców i młodych inżynierów, a są to miejsca pracy, które tworzą dużą wartość dodaną. Powiedziała również, że bardzo docenia zastosowanie „zielonych” technologii. Wyraziła ubolewanie, że niezwykle rzadko wspomina się w przestrzeni publicznej o fakcie, że Chiny dużo inwestują w Europie, niemniej według niej Słowenia nie jest na tyle odważna, by inwestować w Chinach. Prezydent Republiki Słowenii wyraziła nadzieję, że nowa inwestycja w tym kraju zachęci słoweńskie firmy do wejścia na duży rynek chiński.

Z myślą o pracownikach

Wraz z nową siedzibą pojawia się również nowy, zorientowany na projekty sposób pracy: zespoły pracowników ds. badań i rozwoju oraz kierowników produktów będą tworzyć i pracować razem przez czas trwania poszczególnych projektów rozwojowych. Centrum R&D swoją architekturą zachęca pracowników do współpracy i umożliwia wprowadzenie elastycznych metod pracy, co z pewnością zwiększy efektywność i innowacyjność prac nad projektami B+R. Oprócz Velenje eksperci zatrudnieni w Słowenii mogą pracować również w Lublanie, a już wkrótce w dodatkowej lokalizacji badawczo-rozwojowej w Mariborze.

Globalne centrum rozwoju urządzeń kuchennych

Zwiedzanie nowej siedziby Hisense Europe R&D Centre zrobiło ogromne wrażenie na odwiedzających. Prezydent Republiki Słowenii dr. Nataša Pirc Musar z wielką uwagą przyglądała się stanowiskom pracy.

Z myślą o klientach

Hanson Han, dyrektor generalny Hisense Europe podczas uroczystszego otwarcia powiedział, że innowacyjność to podstawowa wartość Hisense, a badania i rozwój to kluczowy filar, na którym opiera się sukces firmy. Dodał również, że skupiając się na kliencie, zdobywając go przez oferowanie innowacyjnych, dobrej jakości produktów i doskonałego doświadczenia użytkownika firma może zapewnić konkurencyjność, rentowność i wzrost oraz osiągnąć założone, ambitne cele strategiczne. Na koniec powiedział - „W Hisense Europe konsekwentnie zwiększamy zatem nasze inwestycje w badania i rozwój, technologię, edukację i rekrutację najlepszych talentów, ponieważ do realizacji naszych celów potrzebujemy kompetentnych, innowacyjnych i zmotywowanych pracowników. Dzięki centrum R&D zapewniamy im nowoczesne i stymulujące środowisko pracy, w którym mogą rozwijać swój potencjał, a tym samym jeszcze lepiej się rozwijać.”

Dofinansowanie ze środków rządowych

Inwestycja w nowe centrum badawczo-rozwojowe jest częścią większego projektu inwestycji w nowe generacje sprzętu AGD, który potrwa do listopada 2024 r. Hisense Group zainwestuje w niego ok. 39 mln euro, a w ramach tzw. ustawy o promocji inwestycji będzie mogła skorzystać z dofinansowania wynoszącego ponad 9 mln euro dotacji rządowych.

Globalne centrum rozwoju urządzeń kuchennych

dr Boštjan Pečnik, wiceprezes Hisense Europe odpowiedzialny za badania i rozwój

W ciągu trzech lat zwiększyliśmy liczbę pracowników R&D w Słowenii o 130 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Skupiliśmy się przede wszystkim na trzech obszarach rozwoju, które są kluczowe dla przyszłej konkurencyjności technologicznej: rozwoju elektroniki, rozwoju inteligentnych urządzeń połączonych i usług oraz obszar badań i rozwoju nowych technologii, który jest również nazywany pre-development. Nasi pracownicy uczestniczą w interdyscyplinarnych zespołach, coraz częściej korzystają z elastycznych form i metod pracy oraz aktywnie współpracują z wydziałami i dostawcami.

2023-03-04
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket