AMICA

Dar Serca od Fundacji Amicis

Dar Serca

Dar Serca to organizowana każdego roku świąteczna akcja Fundacji Amicis, której celem jest wsparcie rodzin w trudnej sytuacji życiowej, osób z niepełnosprawnościami czy pracowników instytucji społecznych w tak szczególnym okresie jak Święta Bożego Narodzenia.

W ciągu zaledwie trzech grudniowych tygodni panie z fundacji oraz przyjaciele organizacji skompletowali łącznie 404 paczki z prezentami i suchą żywnością, które trafiły do uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wronkach, Szamotułach, Połajewie, Lubaszu i Chrzypsku Wielkim, oraz ośrodków pomocy społecznej we Wronkach, Ostrorogu, Trzciance i Nowej Wsi. Kolejne 350 paczek z wędlinami dojechało do wielkopolskich szkół i rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Dodatkowo fundacja przygotowała 260 paczek prezentowych dla dzieci z przedszkoli w miejscowościach: Kwilcz, Dębe, Wrzeszczyna i Lutom. W sumie wartość pomocy przekroczyła 100 tys. zł.

Każdego roku z wielką wdzięcznością patrzymy na tę akcję i jej efekty. Po raz kolejny mogliśmy wesprzeć osoby, które rzeczywiście są w potrzebie, a także wywołać uśmiech u najmłodszych. W naszym działaniu nie ma przypadku, starannie wybieramy, do kogo ta pomoc powinna trafić, bo wiemy, że potrzeby są ogromne – wyjaśnia Małgorzata Rutkowska z Fundacji Amicis. – Z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować Jance Szablewskiej, która z ramienia fundacji koordynuje całą akcję świąteczną, a także naszym partnerom i ludziom dobrej woli, bez których nie dalibyśmy radę pomagać na taką skalę – dodaje.

Specjalne podziękowania fundacja kieruje do pracowników firmy Amica, klubu sportowego Lech Poznań, fundacji MagoVox, pracowników Amica International z siedzibą w Aschebergu (Niemcy) oraz do indywidualnych darczyńców.

Panie z fundacji Amicis nie zapomniały w świątecznym czasie także o dzieciach z rodzin ukraińskich, dla których zorganizowały spotkanie wigilijne we wronieckim domu kultury. Podczas spotkania uczniowie i uczennice z Zespołu Szkół nr 2 im. Konarskiego we Wronkach zaprezentowali specjalny program artystyczny.

Dar Serca
2023-02-09