Strona domowa / AGD MAŁE / Artykuły / Mały sprzęt AGD

CES

Mały sprzęt AGD na CES 2023

Mały sprzęt AGD

Jak wskazuje sama nazwa – Consumer Electronics Show, targi CES to wydarzenie ukierunkowane przede wszystkim na segment elektroniki konsumenckiej. Na tegorocznej edycji nie zabrakło jednak ciekawych innowacji z sektora małego AGD.

Urządzenia te już za kilka lat będą pomagać nam w przygotowywaniu posiłków czy dbać o czystość w domach. Niektóre z nich najpierw pojawią się na rynku amerykańskim, jednak z pewnością adaptacja tych urządzeń w Europie to tylko kwestia czasu.

Prąd bezprzewodowo w kuchni

Jedno z ciekawszych rozwiązań prezentowanych na targach CES mogliśmy znaleźć na stoisku Wireless Power Consortium. Chodzi o bezprzewodowy standard zasilania Ki Cordless Kitchen. Rozwiązanie działa podobnie jak ładowarki bezprzewodowe do telefonów komórkowych. Wykorzystuje ono podblatowe przekaźniki energii elektrycznej, które łączą się z kompatybilnymi urządzeniami. Pole takie może być zainstalowane pod blatem kuchennym czy na płycie grzewczej. Następnie wystarczy na nim postawić kompatybilne urządzenie, żeby nastąpiła transmisja energii. Rozwiązanie pozwala na transmisję o mocy do 2200 W. Bez problemu zasilimy więc nawet wymagające urządzenia, jak czajniki elektryczne.

Jakie są zalety standardu Ki? Przede wszystkim eliminuje on zbędne przewody. Już na etapie planowania kuchni możemy przewiedzieć, w której strefie będziemy chcieli korzystać z drobnego sprzętu AGD, i tam rozmieścić pola zasilające. Co ważne, po zdjęciu urządzenia w dalszym ciągu dysponujemy w pełni funkcjonalnym blatem, który można wykorzystać do czynności kuchennych. Rozwiązanie ułatwia więc aranżację przestrzeni w kuchni, a dodatkowo urządzenia tego typu są łatwiejsze w czyszczeniu. Miejsce, w którym zasilamy np. czajnik, nie nagrzewa się w wyniku transmisji energii. Obecnie Wireless Power Consortium jest na etapie finalizacji specyfikacji standardu Ki. Można się spodziewać, że już w 2024 r. na rynek trafią pierwsze kompatybilne urządzenia.

Mały sprzęt AGD

Bezprzewodowa transmisja energii może być prawdziwą rewolucją w segmencie małego AGD. 

Czystość w domu

Lubimy urządzenia wielofunkcyjne, z pewnością dlatego nie zabrakło ich na tegorocznej edycji CES. Przykładem może być LG PuriCare Aero Furniture. To oczyszczacz powietrza o stylowej formie stolika z efektownym podświetleniem, dostępny w różnych wariantach kolorystycznych, a do jego kontroli możemy wykorzystać wbudowany panel lub aplikację LG ThinQ. Oprócz tego sprzęt sprawdzi się także jako ładowarka bezprzewodowa do telefonów komórkowych. Kolejną z innowacji koreańskiego producenta był odkurzacz bezprzewodowy CordZero A9 Kompressor z mopem parowym. Został wyposażony w innowacyjną stację dokującą All-in-One Tower, przeznaczoną do przechowywania, ładowania i automatycznego opróżniania odkurzacza. Urządzenie ma odłączaną dyszę parową, która umożliwia sprzątanie na mokro i mopowanie parowe. Pozwala to na wygodne i skuteczne czyszczenie powierzchni bez użycia detergentów. Dysza parowa została wyposażona w podwójne czujniki, które zapobiegają przegrzewaniu generatora pary, a także w zaawansowany automatyczny system doprowadzania wody, który podczas mopowania utrzymuje wilgotność nakładek. Urządzenie wyróżniono nagrodą „CES 2023 Innovation Award”.

O świeże powietrze zadba również firma TCL, która rozwija kolejne elementy swojego „inteligentnego” systemu. W strefie jej poświęconej mogliśmy zobaczyć między innymi klimatyzatory z serii FreshIN ze specjalnie opracowaną, ulepszoną autorską techniką FreshIN Plus. Dzięki niej obsługa urządzenia stała się jeszcze bardziej intuicyjna. Wbudowane czujniki analizują na bieżąco jakość powietrza, informując o tym użytkownika w czasie rzeczywistym.

Mały sprzęt AGD

W swoich projektach producenci stawiają na wielofunkcyjność domowych urządzeń. 

Smart w kuchni

Innowacyjnych rozwiązań nie zabrakło również w kuchni. Jednym z nich był robot planetarny GE Profile Smart Mixer. Urządzenie ma kilka atutów, sprawiających, że stanowi świetną pomoc w kuchni. System Auto Sense stale monitoruje zmianę konsystencji i lepkości masy, żeby dostawać do niej wydajność mieszania. Wbudowana waga pozwala na łatwe odmierzanie składników bez konieczności stosowania dodatkowych wag i prosto do misy. Aplikacja GE Profile Connect+ umożliwia sterowanie urządzeniem z poziomu telefonu, a także korzystanie z przepisów. Ciekawostką są również funkcje sterowania głosowego za pomocą Asystenta Google lub Alexy. Możemy dostosować prędkość, włączyć timer czy wyłączyć urządzenie.

2023-02-06
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket