Strona domowa / AGD MAŁE / Artykuły / Powrót targów

MESSE FRANKFURT

Powrót targów Ambiente

Powrót targów

Po trzyletniej, spowodowanej pandemią przerwie powracają targi Ambiente. Wydarzenie odbędzie się w okresie od 3 do 7 lutego 2023 na terenach targowych we Frankfurcie nad Menem. (Fot. Messe Frankfurt Exhibition GmbH/Marc Jacquemin)

Odbywające się do tej pory rokrocznie targi Ambiente są czołowymi targami dóbr konsumpcyjnych na świecie, a na czas ich trwania Frankfurt staje się światowym centrum stylu i wzornictwa. Podczas wydarzenia prezentowane są najnowsze produkty i innowacje z dziedziny dekoracji i wyposażenia mieszkań, domów i ogrodów a także szeroko pojętego świata upominków.

Ambiente przed pandemią

Ostatnia edycja targów miała miejsce od 7 do 11 lutego 2020 r., czyli tuż przed wybuchem pandemii. Podczas edycji w 2020 r. 4635 wystawców zaprezentowało swoje produkty ponad 108 tys. przedstawicieli branży ze 160 państw. Mimo że 62 proc. odwiedzających przybyło spoza Niemiec, widmo pandemii i tak wywarło wpływ na tę edycję wydarzenia. Sprawiło to zmniejszenie liczby odwiedzjących z uwagi na już obowiązujący w niektórych regionach globu zakaz przemieszczania się oraz ograniczenie podróży służbowych.

Dlatego rangę imprezy najlepiej ilustrują wyniki z edycji organizowanej w 2019 r. W tym okresie targi Ambiente zgromadziły ponad 136 tys. odwiedzających ze 167 krajów. Odsetek gości spoza Niemiec wyniósł wtedy 57 proc. Zdecydowaną większość wśród targowych gości stanowią osoby odpowiedzialne za procesy decyzyjne w firmach. W wydarzeniu wzięło udział 4460 wystawców, z czego 85 proc. przybyło spoza Niemiec.

Powrót targów

Fot. Messe Frankfurt Exhibition GmbH/Petra Welzel/Marc Jacquemin

Nowości na targach Ambiente

Targi podzielone są tematycznie na branże: „dining” – dekoracje i nakrycia stołowe, „giving” – prezenty i upominki oraz „living” – pomysły do mieszkań i domów. Jedną z nowości jest skupienie się na modnym trendzie pieczenia, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w sekcji kuchennej w strefie „Accessories & Baking” w halach 9.0 i 9.1. Bardzo dużą popularnością cieszy się również nowa grupa produktów z dziedziny utrzymania porządku w domy, która prezentowana będzie w halach 9.2 i 9.3. Segment HoReCa prezentowany w hali 11.0 z wiodącymi wystawcami z branży to wciąż jedna z najdynamiczniej rozwijających się grup, co czyni Ambiente jeszcze bardziej atrakcyjnym wydarzeniem dla odwiedzających z branży restauracyjnej, cateringowej czy hotelarskiej.

„Working” to nowa strefa na targach Ambiente. Przemysł biurowy wciąż ewoluuje, a targi Ambiente podążają za tą zmianą. Od 2023 r. strefa „working” będzie uzupełniać segmenty „dining”, „giving” i „living”. Dom i biuro łączą się w hybrydowy światy pracy. „Working” prezentuje różnorodne rozwiązania i innowacje w zakresie materiałów biurowych, sprzętu i wyposażenia, a także koncepcje wyznaczające trendy w pracy hybrydowej.

Powrót targów

Fot. Messe Frankfurt Exhibition GmbH/Petra Welzel

Prognozy na 2023 r.

Ambiente to targi, które dają możliwość zapoznania się z najnowszymi, głównymi trendami ze świata wyposażenia wnętrz, upominków oraz artykułów gospodarstwa domowego. Trzyletnia przerwa i zainteresowanie targami wyraźnie pokazują, jak duży był wśród branży głód tego typu wydarzeń oraz możliwości osobistej wymiany doświadczeń. W gronie wystawców nie zabraknie firm prezentujących urządzenia z segmentu małego AGD. Swój udział w targach potwierdziło ponad 4700 wystawców, w tym 68 z Polski. Od lutego 2023 r. targi Ambiente będą odbywały się na terenach targowych we Frankfurcie nad Menem w tym samym czasie co czołowe targi artykułów konsumpcyjnych Christmasworld oraz Creativeworld.

Powrót targów

Fot. Messe Frankfurt Exhibition GmbH/Petra Welzel

2023-01-11
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket