FUNDACJA AMICIS

Wspiera pracowników ochrony zdrowia

Wspiera

Działająca od 17 lat przy grupie Amica Fundacja Amicis, wzorem lat ubiegłych, odwiedziła w ramach przeprowadzanej akcji świątecznej dwa oddziały szpitalne, przekazując zespołowi medycznemu prezenty w postaci drobnego sprzętu AGD.

W tym roku świąteczne upominki trafiły do personelu medycznego oddziału Katedry Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej w Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz pododdziału Chirurgii Ogólnej i Naczyń Szpitala Klinicznego im H. Święcickiego. Ponad 80 pielęgniarek i pielęgniarzy, salowych, a także innych osób, na co dzień sprawujących opiekę nad pacjentami otrzymało wybrane przez siebie urządzenia marki Amica, takie jak blendery, parowary, sokowirówki, czajniki itp.

W ten sposób chcemy wyrazić naszą wdzięczność za trudną, odpowiedzialną, codzienną pracę, która niestety ciągle jeszcze jest niedoceniana. To nasze podziękowanie za opiekę nad nami – pacjentami za profesjonalizm w działaniu, za cierpliwość, poświęcenie i za uśmiech, którym nas obdarzają, za słowa otuchy, troskę i za wszystko, co dla pacjentów robią – powiedziała reprezentująca Fundację Amicis Małgorzata Rutkowska. W przygotowaniu prezentów dzielnie pomagały dwie uczennice z Zespołu Szkół nr 2 im. Konarskiego we Wronkach – Oliwia i Alina, które biorą udział w projekcie „Zwolnieni z teorii”. Fundacja Amicis, grupa Amica i fundacja Magovox sfinansowały również zakup mebli do recepcji pododdziału Chirurgii Ogólnej i Naczyń Szpitala Klinicznego im H. Święcickiego. Nowe wyposażenie jest estetyczne i na pewno poprawi komfort pracy personelu medycznego na tym oddziale.

Fundacja Amicis została powołana do życia w 2005 r. Wspiera przedszkola i szkoły, domy opieki społecznej, a także szpitale, szczególnie w małych miejscowościach. Przekazuje środki finansowe na realizację różnych projektów oraz darowizny w formie sprzętu AGD marki Amica. Fundacja pomaga również osobom pokrzywdzonym przez los i znajdującym się w potrzebie. Organizację tworzy grupa wolontariuszek, które działają w niej społecznie. Grupa Amica od samego początku jest głównym sponsorem fundacji, a jej pracownicy i strażacy z OSP Amica wspierają jej wolontariuszy w społecznej działalności.

Wspiera
2023-01-12