Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Zmiany w zarządzie

BSH

Zmiany w zarządzie BSH Hausgeräte GmbH

Zmiany w zarządzie

Z dniem 1 stycznia 2023 r. dr Alexander Dony i Rudolf Klötscher dołączyli do zarządu BSH Hausgeräte GmbH. Zastąpili CMO Matthiasa Ginthuma, który zdecydował się przejść na emeryturę z dniem 31 marca 2023 r., po dziesięciu bardzo udanych latach w zarządzie.

Alexander Dony zajął stanowisko dyrektora ds. sprzedaży i marketingu odpowiedzialnego za regiony Wielkich Chin i Ameryki Północnej, marketing, w tym portfolio marek BSH, oraz działalność w zakresie produktów konsumenckich. Rudolf Klötscher objął posadę dyrektora ds. sprzedaży i obsługi, odpowiedzialnego za rynki wschodzące i Europę, a także za obsługę klienta.

Po ukończeniu studiów z zarządzania biznesem i uzyskaniu doktoratu na uniwersytecie w St. Gallen Alexander Dony w 1998 r. dołączył do Procter & Gamble (P&G) w Szwajcarii. W 2000 r. wyjechał do Singapuru, gdzie zarządzał różnymi markami z portfolio P&G, ostatecznie jako dyrektor regionu Azji. Następnie w 2010 r. objął szereg stanowisk kierowniczych w zarządzaniu marką i produktem w Chinach i USA, po czym w 2019 r. dołączył do BSH w Nanjing w Chinach, żeby kierować biznesem w regionie Wielkich Chin.

Po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania biznesem na Wyższej Szkole Ewangelickiej w Norymberdze Rudolf Klötscher rozpoczął karierę w firmie AGD Whirlpool, a następnie w 1996 r. dołączył do BSH w Traunreut w Niemczech. Zajmował się budową regionu Wschodniego Adriatyku w Ljubljanie w 2008 r. Po udanej restrukturyzacji globalnego działu produktów konsumenckich, na początku 2020 r. Rudolf Klötscher przeniósł się do Stambułu, gdzie był odpowiedzialny za budowanie nowego regionu rynków wschodzących i zarządzanie nim.

Dr Alexander Dony i Rudolf Klötscher mają dogłębną wiedzę na temat BSH oraz tego, czego chcą zarówno nasi klienci, jak i konsumenci. Cieszymy się, że będziemy z nimi ściśle współpracować w zarządzie, i jesteśmy przekonani, że ta silna struktura doprowadzi do dalszego wzrostu. Informacje dotyczące planowania sukcesji podamy w późniejszym terminie – powiedział dr Matthias Metz, dyrektor generalny i prezes zarządu BSH.

2023-01-08
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket