Strona domowa / OGRÓD NARZĘDZIA / Artykuły / System zasilania akumulatorowego

VULCAN CONCEPT

System zasilania akumulatorowego Connect 20 V

System zasilania akumulatorowego

Dostępny w ofercie marki Vulcan Concept system zasilania akumulatorowego Connect 20 V to propozycja dla użytkowników poszukujących solidnych elektronarzędzi bezprzewodowych w przystępnej cenie. Komplet urządzeń zasilanych wspólną baterią odpowiada na potrzeby większości użytkowników domowych i majsterkowiczów.

Ofertę produktową otwiera elektronarzędziowy klasyk, czyli wiertarkowkrętarka VJV10. Urządzenie przeznaczone jest do pracy w drewnie oraz stali, a maksymalna średnica wykonywanych otworów to odpowiednio 25 i 13 mm. Wiertarkowkrętarka jest wyposażona w dwa biegi, a maksymalny moment obrotowy to 35 Nm. Rękojeść wykonana z antypoślizgowego tworzywa zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zwiększa pewność uchwytu, a lampka LED doświetla miejsce pracy. Sprzęt jest dostępny w konfiguracji VJV10AL z akumulatorem 2 Ah i ładowarką w zestawie.

Kolejnym z urządzeń jest szlifierka kątowa VJS40, która oferuje prędkość obrotową 8,5 tys. obr./min. i współpracuje z tarczami o średnicy 115 mm. Codzienne użytkowanie ułatwiają blokada wrzeciona, dzięki której szybciej wymienimy tarcze, oraz beznarzędziowy system regulacji osłony tarczy. Urządzenie wyposażono w funkcję zabezpieczenia przed przeciążeniem silnika. Uchwyt pomocniczy z możliwością ustawienia trzech pozycji zwiększa stabilność urządzenia podczas pracy, a rękojeść pokryto antypoślizgowym materiałem.

Do prac w drewnie z pewnością przyda się wyrzynarka VJR50. Maksymalna głębokość cięcia w drewnie i stali to odpowiednio 56 oraz 6 mm. Regulowana stopa umożliwia cięcie pod kątem, a długość skoku to 20 mm. Urządzenie wyposażono w możliwość podłączenia odkurzacza. Szybkomocujący uchwyt brzeszczotu ułatwia wymianę osprzętu roboczego. Prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi do 2400 obr./min. Wyrzynarkę wyposażono w oświetlenie LED i gumowaną, ergonomiczną rękojeść.

Akumulatorowa pilarka tarczowa współpracuje z tarczami o średnicy do 140 mm, a maksymalna prędkość obrotowa bez obciążenia sięga 4300 obr./min. Kąt cięcia jest regulowany w zakresie od 0 do 45°. Wskaźnik laserowy oraz przyłącze dla odkurzacza ułatwiają codzienną pracę. Pilarka szablowa VJPS70 została wyposażona w elektroniczną regulację prędkości za pomocą włącznika. Szybkomocujący uchwyt brzeszczotu sprawia, że wymiana zajmuje krótką chwilę. Części chwytne pokryte są antypoślizgową, miękką okładziną, a dioda LED doświetla miejsce pracy.

Producent nie zapominał również o przydatnych akcesoriach. Akumulatorami systemu Connect 20 V możemy także zasilić latarkę VJL12. Ma ona 9 diod LED o jasności 30 lm każda. Wyposażono ją w praktyczną obrotową głowicę i pasek do zawieszenia na ręce. Przydatny będzie także minikompresor VJK11. Ma on elektroniczny wskaźnik ciśnienia, a jego wydajność sięga 8,27 bar. W zestawie znajdziemy stożkowy uniwersalny adapter i igłę do piłek sportowych.

System Connect 20 V udostępnia dwa akumulatory – VJ2AK i VJ4AK o pojemności odpowiednio 2 i 4 Ah. Ich naładowanie przy pomocy ładowarki VJ1LD zajmuje 60 i 120 minut.

System zasilania akumulatorowego
2022-12-06
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket