ASEKOL

Konkurs dla szkół „Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz!”

Konkurs dla szkół „Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz!”

Przedsiębiorstwo przetwórstwa elektroodpadów Enviropol PL organizuje już IX edycję ogólnopolskiego konkursu „Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz”.

Kierowana do placówek oświatowych i wychowawczych na terenie całej Polski akcja ma zaangażować dzieci, młodzież i ich rodziców w aktywną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (elektrośmieci) oraz zużytych baterii. Do konkursu można przystąpić w dowolnym czasie, jednak nie później niż do końca czerwca 2023 r. Placówkę należy zgłosić na stronie internetowej konkurs.enviropol.pl. Podmioty biorące udział w konkursie w poprzednim roku nie muszą ponownie wypełniać formularza zgłoszeniowego.

Zadaniem placówki jest organizacja zbiórki elektrośmieci i zużytych baterii. Następnie zgłasza ona odbiór odpadów. Organizator odbiera je, waży oraz wpisuje ich masę i nalicza punkty na konto placówki. Gdy uczestnik przekazuje jednorazowo mniej niż 1000 kg (minimum logistyczne to 500 kg elektrośmieci) przelicznik to 1 kg = 0,20 z ł. Dla wartości od 1000 do 2000 kg przelicznik wynosi 1 kg = 0,30 zł, a powyżej 2000 kg wzrasta on do wartości 1 kg = 0,40 zł. Zebrane punkty wszyscy uczestnicy mogą wymienić na nagrody zgodnie z katalogiem lub przekazać je na cel charytatywny. Najaktywniejsze placówki, z najlepszymi wynikami w zbiórce, mogą zdobyć nagrody specjalne, takie jak sprzęt elektroniczny lub pomoce szkolne. Ich wartość to 5000, 3000 lub 2000 zł brutto, odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce na szczeblu ogólnopolskim. Na etapie wojewódzkim wartość nagród to odpowiednio 2000, 1500 oraz 1000 zł brutto. Nagrody z poszczególnych etapów łączą się. Regulamin akcji, materiały edukacyjne oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie konkurs.enviropol.pl.

2022-12-02
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket