AMICA

Oczyszczacz powietrza APD 4011

Oczyszczacz powietrza

Polski producent AGD – Amica powiększa ofertę oczyszczaczy powietrza o model APD 4011, którego wyróżnikami są takie rozwiązania jak funkcja jonizacji czy lampa UV.

Współczynnik CADR oczyszczacza wynosi do 470 m3/h i jest on rekomendowany do pomieszczeń o powierzchni do 60 m2. Na panelu sterującym urządzenia znajduje się wskaźnik zmieniający kolory. Każda z trzech barw sygnalizuje odpowiedni stan jakości powietrza, dzięki czemu możemy sami zdecydować, jaki tryb pracy włączyć. Podświetlany, dotykowy panel sterowania pozwoli w komfortowy sposób dostosować ustawienia do swoich potrzeb. Wyposażony w specjalne czujniki oczyszczacz monitoruje jakość powietrza oraz porę dnia i inteligentnie dostosowuje swoje ustawienia do panujących warunków, np. zwiększy prędkość wentylatora do trybu Turbo, jeśli wykryje wysoki poziom zanieczyszczeń, lub do trybu nocnego, gdy się ściemni. Certyfikowany filtr HEPA H13 wyłapie aż do 99,7 proc. drobnych zanieczyszczeń. Trzy poziomy filtracji gwarantują maksymalne oczyszczenie powietrza. Poszczególne filtry odpowiadają za różne rodzaje zanieczyszczeń – od większych pyłów aż po lotne związki organiczne. Zasysane powietrze poddawane jest działaniu promieni ultrafioletowych, które eliminują szkodliwe drobnoustroje, bakterie i wirusy. Dezynfekujące światło działa tylko we wnętrzu oczyszczacza, dzięki czemu korzystanie z techniki UV jest w pełni bezpieczne. Funkcja jonizacji powietrza w oczyszczaczu polega na generowaniu jonów ujemnych, co pozwala rozbijać szkodliwe substancje, takie jak roztocza, pleśń i grzyby, będące przyczyną różnego rodzaju alergii. Dzięki jonizacji powietrze staje się świeże jak po burzy, łatwiej się pracuje, zasypia, oddycha.

Oczyszczacz powietrza
2022-11-08