Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Konferencja SDC22

SAMSUNG

Konferencja SDC22 – ewolucja platformy SmartThings i nowe funkcje urządzeń marki

Konferencja SDC22

12 października firma Samsung Electronics Co., Ltd. zorganizowała w San Francisco swoją doroczną konferencję „Samsung Developer Conference” (SDC). Uczestniczący w niej deweloperzy, twórcy i projektanci poszukiwali sposobów na zapewnienie konsumentom możliwości jak najwygodniejszego korzystania z całego systemu połączonych w sieć urządzeń marki Samsung.

Podczas konferencji przedstawiono plany firmy dotyczące rozwiązań, które pozwolą zmienić panujące na rynku zasady i znacząco uproszczą codzienną obsługę systemów elektronicznych. Jednym z działań podjętych w tym kierunku będzie ewolucja platformy SmartThings, która nie będzie już tylko rozwiązaniem czysto sieciowym, lecz zmieni się w kompleksowy system pozwalający na prowadzenie inteligentnego stylu życia. Dzięki głębszej integracji z Bixby oraz bezproblemowej komunikacji z urządzeniami kompatybilnymi ze standardem Matter platforma SmartThings stanie się fundamentem bogatszego i bardziej otwartego świata, w którym codzienne życie będzie łatwiejsze dzięki licznym, bezproblemowo współpracującym ze sobą urządzeniom sieciowym. Wizja współpracy urządzeń w ramach sieci, jaką realizuje firma Samsung, bierze swój początek w filozofii technologii calm – rozwiązania, dzięki któremu urządzenia natychmiast zaczynają współpracę ze sobą, oszczędzając konsumentom czas niezbędny na ich konfigurację i pozwalając im cieszyć się ich funkcjami bez zbędnych przygotowań. Aby wdrożyć ową wizję w życie, Samsung zmodernizował platformę Smart- Things oraz powiązane z nią rozwiązania sieciowe i partnerskie, takie jak Hub Everywhere. Dzięki takiemu podejściu udało się włączyć do systemu wszystkie urządzenia pracujące w „inteligentnym” domu, sprzęt audio i wideo oraz usługi SmartThings Energy, SmartThings Pet i SmartThings Cooking. Samsung nawiązał również współpracę z Philips Hue, integrując funkcję Philips Hue Sync z urządzeniami z serii Galaxy, a tym samym umożliwiając dostosowanie oświetlenia „inteligentnego” domu do odtwarzanej w danej chwili muzyki.

Dzięki integracji platformy SmartThings z systemem Matter oraz członkostwu firmy w organizacji Home Connectivity Alliance działania zmierzające do poprawy doświadczeń użytkowników wykroczą poza system urządzeń marki Samsung. Współpraca między Google i Samsungiem pozwoli użytkownikom znajdować i łączyć ze sobą urządzenia z obydwu platform, pod warunkiem że obsługują one protokół Matter. Pracą takich urządzeń będzie mogło zarządzać wielu administratorów. W przyszłości współpraca ta da konsumentom dostęp do szerszej gamy urządzeń wchodzących w skład „inteligentnych” domów.

Bixby – czyli rozwiązanie wykorzystywane przez deweloperów pracujących nad zaawansowanymi interfejsami głosowymi – także zostało w jeszcze większym stopniu zintegrowane z aplikacją SmartThings. Opracowany przez firmę Samsung asystent głosowy Bixby także się zmienił – teraz jest wykorzystującym sztuczną inteligencję systemem zdolnym do sterowania poszczególnymi urządzeniami z serii Galaxy, a także zapewniającym ich współpracę w ramach całego systemu marki Samsung. Dzięki nowemu Bixby Home Studio deweloperzy mogą teraz opracowywać bardziej zróżnicowane, dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania dla platformy SmartThings. Od listopada system Bixby będzie także łatwiej dostępny do użytkowników posługujących się używaną w Ameryce Południowej odmianą języka hiszpańskiego.

Dział badawczy firmy Samsung (Samusng Research) wykracza w swoich działaniach daleko poza horyzont przyszłości, starając się zapewnić nam lepsze, pełne innowacyjnych rozwiązań i partnerskich projektów jutro. Samsung Research udostępnia oprogramowanie sterujące działaniem robotycznego manipulatora na platformie GitHub, umożliwiając tym samym kręgom akademickim, badaczom i deweloperom zapoznanie się z nowymi ideami w tym obszarze.

Zespół działu Samsung Research czerpie również inspiracje z nowych funkcji zdrowotnych wprowadzonych przez firmę, w szczególności w zegarku Galaxy Watch5. Pragnąc znaleźć dla nich nowe, praktyczne zastosowania, Samsung Research współpracuje z uniwersytetami i placówkami ochrony zdrowia, skupiając się na takich aspektach jak kondycja serca, poziom stresu, ciśnienie tętnicze, stan płuc oraz kwestie neurologiczne. Dzięki takiemu podejściu Samsung będzie w stanie zaoferować kompleksowe rozwiązanie – Samsung Health Stack, które będzie stanowić impuls dla nowych badań i idei koncentrujących się na obszarze ochrony zdrowia.

Konferencja SDC22

Jeon-Hee (JH) Han, wiceprezes, CEO i dyrektor pionu eXperience (DX) w Samsung Electronics.

W Samsungu przywiązujemy ogromną wagę do ciągłego udoskonalania naszych urządzeń, platform oraz usług. Dążymy do tego, by stawały się one prostsze i wygodniejsze w użyciu. Z dumą mogę ogłosić, że pracujemy nad rozwiązaniami nowej generacji – takimi jak platforma SmartThings – intensyfikując współpracę z licznymi partnerami i deweloperami. Wraz ze wzrostem poziomu skomplikowania technologii, zawsze poszukujemy sposobów na to, by życie użytkowników naszych urządzeń stawało się prostsze, oraz by w większym stopniu polegało na elastycznych, sieciowych rozwiązaniach. Dzięki temu konsumenci będą mogli skupić się na tym, co dla nich najważniejsze.

 

Konferencja SDC22

Samsung zaprasza deweloperów, twórców, partnerów i inne osoby do dołączenia się do prac nad usprawnianiem codziennego życia użytkowników.

2022-11-02
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket