Strona domowa / RTV WIDEO / Artykuły / Premiera telewizorów

LG

Premiera telewizorów LG OLED Flex i LG OLED Posé

Premiera telewizorów

W siedzibie LG w Warszawie odbyły się prezentacja dwóch telewizorów LG OLED Flex ze zmiennym zakrzywieniem ekranu do gier oraz LG OLED Posé o wyszukanym wzornictwie z galerią obrazów.

LG OLED Flex to pierwszy na świecie telewizor o przekątnej 42 cali do gier łączy najlepsze cechy monitora i telewizora. Wygląda jak duży monitor i jest przystosowany do gier konsolowych, komputerowych czy w chmurze, a także do oglądania telewizji i transmisji sportowych na żywo oraz treści na platformach streamingowych.

Premiera telewizorów

Wyświetlacz OLED umożliwia zmianę krzywizny ekranu, aby uzyskać najlepszy obraz, gdy gramy i wyposażony jest w zaawansowane funkcje do gier. Dodatkowo zapewni najlepsze wrażenia podczas oglądania transmisji sportowych oraz filmów. Zakrzywienie ekranu umożliwia objęcie wzrokiem całego ekranu, gdy blisko siedzimy tak jak przy monitorze zachowując ostrość widzenia całej powierzchni ekranu, ponieważ środek i brzegi są jednakowo oddalone od oczu.

Premiera telewizorów

Zakrzywienie ekranu można zmieniać do wyboru mamy 20 ustawień od płaskiego do 900 R (900 mm). Możemy zaprogramować dwa ustawienia np. do szybkiego ustawienia ekranu płaskiego do oglądania telewizji z kanapy lub zakrzywionego, do grania.

Premiera telewizorów

Ekran ma regulowaną wysokość i nachylenie (do przodu i do tyłu) jak w monitorze. Atrakcją jest oświetlenie LED, które synchronizuje się z obrazem lub dźwiękiem odtwarzanym na ekranie, tworząc nastrój i wzmacniając doznania w czasie rozrywki. Telewizor 120 Hz jest zgodny z Nvidia G-Sync i AMD FreeSync Premium. Cztery złącza HDMI 2.1 obsługują funkcje dla graczy, niskiego opóźnienia ALLM i zmiennej częstotliwość odświeżania obrazu VRR. Z funkcji telewizora są tunery DVB-T2 i DVB-S2. Wbudowane głośniki stereo (o łącznej mocy 40 W) i mikrofon w pilocie lub na ekranie odtwarzają dźwięk i umożliwiają obsługę telewizora np. zmianę krzywizny. Wszystkimi ustawieniami do gier można zarządzać przy pomocy funkcji Game Optimizer. Niestety LG OLED Flex będzie dużo kosztować ok. 3 tys. dolarów. Pojawi się w sklepach w przyszłym roku.

Premiera telewizorów

Drugi z telewizorów Posé (LX1) z kolekcji LG OLED Objet opracowany został przy współpracy z holenderską marką Moooi, projektującą stylowe, nowoczesne rozwiązania do mieszkania. Posé charakteryzuje się smukłą, elegancką konstrukcją, która doskonale komponuje się z wystrojem każdego pomieszczenia. Telewizor zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu OLED evo, niezależnie od kąta patrzenia. A kiedy nie jest używany do oglądania filmów lub seriali, można przełączyć go w tryb Gallery, co umożliwia użytkownikom wyświetlanie dzieł sztuki lub zdjęć i przekształcenie wnętrza w elegancką galerię sztuki.

Premiera telewizorów

Ekran z nóżkami można postawić w salonie, wygląda bardzo elegancko z każdej strony, a system zarządzania kablami umożliwi ich prowadzenie np. w nodze, aby były jak najmniej widoczne. Jest też funkcjonalny specjalny kontener zakładany z tyłu telewizora, który może pomieścić książki, czasopisma, czy pilota. Posé (z ekranem 55-, 48- i 42-calowym) zadebiutuje na rynku europejskim i innych wybranych rynkach od trzeciego kwartału tego roku.

Trzecim prezentowany stylowym urządzaniem był głośnik LG XBOOM 360 (model RP4), który może działać w terenie lub współpracować z telewizorami Flex i Posé. Jego stożkowo-cylindryczny kształt idealnie sprawdzi się w każdej przestrzeni i przy każdej okazji, dostarczając użytkownikowi autentycznie brzmiący, wielokierunkowy dźwięk 360 stopni. Głośnik może współpracować bezprzewodowo (łącze Bluetooth) lub można skorzystać z wejść USB 2.0 i Aux. Może być zasilany z sieci 230 V lub wbudowanego akumulatora (10 h pracy). Moc 120 W RMS.

2022-10-31
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket