Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Konkurs o nagrodę

LG

Konkurs o nagrodę Life`s Good Award

Konkurs o nagrodę

Globalna marka zaprosiła innowatorów z całego świata do udziału w konkursie z nagrodami o wartości 1 miliona dolarów, aby zaprezentowali swoje pomysły na rzecz społeczeństwa i planety. To pierwszy w historii konkurs LG „Life’s Good Award”, który przyniesie innowacje dla lepszej jakości życia.

Firma LG Electronics wystartowała z konkursem o nagrodę „Life’s Good Award”. Zapowiedziany na targach CES 2022 konkurs ma na celu odkrycie innowacyjnych rozwiązań, zgodnych z celem firmy LG, czyli zapewnieniem lepszego życia. Łącznie na rozwój zwycięskich pomysłów przeznaczony zostanie 1 milion USD.

Dążąc do zrównoważonego świata, dobrego zarówno dla planety, jak i wszystkich jej mieszkańców, firma LG kontynuuje poszukiwania pomysłów sprzyjających ekologii. W tym celu opracowuje ukierunkowane na użytkownika produkty i usługi, które zapewniają wszystkim dostęp do wygodnych, wartościowych i nowatorskich rozwiązań. Konkurs „Life’s Good Award” stanowi ważny krok na drodze LG w kierunku zrównoważonego rozwoju, który pomoże jednocześnie rozpowszechnić globalnie przesłanie firmy – „Life’s Good”. Oprócz stosowania własnych praktyk firma zaprasza również podobnie do niej myślące osoby i grupy do zgłaszania swoich unikalnych pomysłów, aby wspólnie z nimi budować lepsze życie dla wszystkich.

W konkursie „Life’s Good Award” uczestnicy są zachęcani do zgłaszania oryginalnych i atrakcyjnych rynkowo rozwiązań związanych z innowacjami dla planety („Innovation for the Planet”), które dotyczą rozwiązań na rzecz zdrowego środowiska. Drugą kategorią zgłoszeń są innowacje dla ludzi („Innovation for People”), które mają wzbogacić codzienne życie, stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo, użyteczność i dostępność. Zgodnie ze swoją filozofią otwartej współpracy firma LG zamierza ściśle współpracować z początkującymi innowatorami. Konkurs i szczegółowe wytyczne zostały umieszczone na stronie www.lifeisgoodaward.com/overview, gdzie znajdują się również szczegółowe informacje i warunki udziału.

Firma LG zaprosiła do współpracy naukowców z różnych dziedzin związanych z ochroną środowiska i sprawami społecznymi. Wejdą oni, obok kierownictwa LG, w skład jury konkursu, nazwanego Komisją Dobrego Życia. Pośród jurorów znajdą się Alex Edmans – profesor London Business School, który zdobył nagrodę „Financial Times Best Business Books of 2020” oraz nagrodę „Financial Times” za „Excellence in Sustainable Finance Education”; Christopher Marquis – profesor Cambridge Judge Business School i złoty medalista „2021 Axiom Business Book Awards” w kategorii etyka biznesu oraz Hyun S. Shin – profesor Hanyang Business School i dyrektor Collective Impact Center na Hanyang University.

LG połączyło siły z B Lab Korea – organizacją non- -profit, mającą doświadczenie w mierzeniu i certyfikowaniu wpływu społecznego przedsiębiorstw. Ma to zapewnić, że wszystkie zgłoszenia do nagrody „Life’s Good Award” będą oceniane przy użyciu odpowiednich wskaźników. W pierwszym etapie zgłoszenia zostaną szczegółowo przeanalizowane. Te z najwyższymi ocenami przejdą do drugiego etapu, w którym oceni je jury złożone z wybranych przedstawicieli kierownictwa LG oraz uznanych naukowców. Trójka finalistów zostanie ogłoszona na targach CES 2023, a w styczniu zaprezentują oni jury swoje finałowe projekty. Zdobywca pierwszego miejsca (Grand Prix) otrzyma 700 tysięcy USD nagrody pieniężnej, a miejsca drugiego (Silver) i trzeciego (Bronze) odpowiednio 200 tysięcy USD i 100 tysięcy USD.

Konkurs o nagrodę

 

William Cho, dyrektor generalny LG Electronics

Konkurs „Life’s Good Award” wyraża naszą filozofię innowacji oraz przekonanie, że jedyną drogą do lepszej przyszłości jest współpraca. Cieszymy się na innowacyjne pomysły uczestników na rzecz lepszego społeczeństwa i zdrowszego środowiska, jednocześnie zapewniamy nasze wsparcie i zachętę w ich realizacji.  

 

 

Konkurs o nagrodę
2022-11-01
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket