Sharp Home Appliances powrócił na IFA

Sharp Home Appliances

Sharp Home Appliances powrócił na IFA, największe targi elektroniki użytkowej w Europie, z linią udoskonalonych „inteligentnych” urządzeń AGD, które pomagają w codziennych obowiązkach i dają szansę wyróżnienia się kulinarnymi umiejętnościami.

Wśród nowości warto wymienić działającą na zasadach interoperacyjności serię Sharp Smart Home, wyposażoną w rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić czas i usprawniają domowe zajęcia – od prania po przygotowywanie posiłków. Natomiast seria Sharp Stealth Steam, z funkcjami opartymi na wykorzystaniu wody i pary, to urządzenia przyszłości, ułatwiające przygotowywanie różnorodnych, wieloskładnikowych potraw.

Seçkin Gençoğlu, szef linii produktów MDA

Cieszymy się, że wracamy na IFA z asortymentem, który naszym zdaniem ponownie podnosi poprzeczkę w obszarze urządzeń AGD. Maksymalizując funkcjonalność urządzeń niewielkich rozmiarów, stworzyliśmy produkty nowej generacji, które mogą jeszcze więcej w krótszym czasie, nie będąc przy tym skomplikowane w obsłudze. To właśnie prostota, intuicyjna obsługa i automatyzacja wyróżniają nasze urządzenia, które oszczędzają czas, a jednocześnie optymalizują takie obowiązki domowe jak pranie i gotowanie.

System zarządzania praniem

Głównym wyróżnikiem nowej linii Sharp Smart jest Sharp Laundry Management System – system zarządzania praniem dostępny w „inteligentnej”, energooszczędnej pralce ES-WNFL014CIA o pojemności 9 kg oraz suszarce bębnowej z pompą ciepła, również o pojemności 9 kg. Urządzenia zaprojektowano z myślą o współpracy polegającej na transferze danych. W oparciu o ilość tkanin i wybrany program prania automatycznie obliczają, a następnie ustawiają optymalny cykl suszenia. Suszarkę można ustawić pionowo, na pralce. Obydwa urządzenia wyposażono w pasujące do siebie czarne drzwi w dużym rozmiarze.

Pralka i suszarka bębnowa ograniczają do minimum czasochłonne czynności związane z praniem. Na uwagę zasługuje również wiele nowatorskich funkcji. Oprócz szybkiego, dwunastominutowego cyklu, model pralki z funkcją Steam wykorzystuje parę, by zwiększyć intensywność czyszczenia i ułatwić prasowanie dzięki mniejszym zagnieceniom tkanin.

Suszarka bębnowa oszczędza jeszcze więcej czasu i energii dzięki szybkiemu, 30-minutowemu cyklowi i wyjmowanemu stojakowi 3Drack, który służy do suszenia delikatnych przedmiotów (jak zabawki dziecięce), bez ryzyka ich uszkodzenia. Podobnie jak reszta gamy ES-WNFL Smart, oba produkty zaprojektowano tak, żeby użytkownik mógł dostosowywać ich pracę do swojego stylu życia. Zarówno opcja włączenia/wyłączenia, jak i funkcje anulowania zadanych czynności dostępne są z poziomu aplikacji Sharp Home.

78-litrowy piekarnik do zabudowy

Kolejnym wartym zainteresowania produktem z gamy Sharp Smart jest „inteligentny” piekarnik do zabudowy KS-76S50BNP-EU o pojemności aż 78 l, który jednocześnie inspiruje do gotowania, jak i zapewnia pełną automatyzację tej czynności.

Dzięki integracji z platformą przepisów Innit piekarnik jest w stanie obliczyć i ustawić idealne warunki pracy dla wszystkich receptur dostępnych w katalogu. Aby uzyskać dostęp do tej bazy wiedzy, wystarczy tylko zsynchronizować urządzenie z aplikacją Innit za pośrednictwem konta Sharp Home.

Inne „inteligentne” produkty w asortymencie Sharp Smart to 481-litrowa chłodziarkozamrażarka SJ-BA- 34IHXID (klasa energetyczna D) ze zdalnie sterowanymi trybami Eco i Holiday oraz regulowanymi półkami, które można przesuwać i składać, a także zmywarka FS-60 o pojemności aż czternastu kompletów naczyń. Oprócz możliwości ultraszybkiego zmywania w cyklach piętnasto- i trzydziestominutowych model QW-WNA28F39DIf zapewnia precyzyjne czyszczenie m.in. dzięki funkcji AquaGlide. W sytuacji wymagającej intensywnego zmywania strumień wody kierowany jest do wnętrza pojemników lub do dolnego kosza.

Seria piekarników do zabudowy Sharp Stealth

Na targach IFA Sharp zaprezentował również serię piekarników do zabudowy Stealth Steam, które dzięki specjalistycznym funkcjom zapewniają większą wszechstronność gotowania.

wypieki.Wielofunkcyjny piekarnik do zabudowy KA-74Z68BNH z funkcjami AquaBoost to idealne narzędzie każdego szefa kuchni, niezależnie od tego, czy chodzi o podgrzanie zamrożonego dania, czy o udział w konkursie na najlepsze wypieki.

Zagłębienie w dolnej ściance piekarnika automatycznie wypełnia się wodą, co zapobiega nadmiernemu wysuszeniu potraw i wypieków. Dodatkowe wsparcie stanowią funkcje wykorzystujące parę wodną (które można ustawiać ręcznie lub automatycznie). Utrzymują one odpowiedni poziom wilgotności, zapobiegając wysuszaniu dań; para wodna służy także do ekologicznego cyklu samooczyszczania piekarnika.

2022-10-31