Strona domowa / AGD MAŁE / Artykuły / Hakan Bulgurlu

APPLiA EUROPE

Hakan Bulgurlu nowym prezesem APPLiA Europe

Hakan Bulgurlu

Hakan Bulgurlu – CEO Arcelik został wybrany na nowego prezesa APPLiA Europe – stowarzyszenia reprezentującego producentów sprzętu AGD na Starym Kontynencie.

Od 2015 r. Hakan Bulgurlu jest dyrektorem generalnym firmy Arcelik. Jest również członkiem World Economic Forum’s CEO Climate Leaders Alliance oraz Amstel Dialogues – inicjatywy mającej na celu wspieranie innowacji w Europie.

Przejmując przewodnictwo od dr. Petera H. Göetza, wiceprezesa wykonawczego BSH Europe i ustępującego prezesa APPLiA, Bulgurlu zwrócił się do członków stowarzyszenia podczas walnego zgromadzenia APPLiA w Sofii. W swoim przemówieniu inauguracyjnym Bulgurlu rzucił światło na ogromny postęp, jaki dokonał się w sektorze w ciągu ostatnich lat. – Zaangażowanie i poświęcenie były kluczowymi czynnikami stojącymi za kadencją dr. Göetza, a warunki są teraz przygotowane do udanej współpracy – powiedział. W związku z przejściem do ery postpandemicznej i ożywieniem gospodarczym Europy branża musi stawić czoła przekrojowym skutkom nadchodzących wyzwań geopolitycznych, które mają wpływ na miliony istnień ludzkich i sektorów w Europie i na świecie. Sytuację pogarsza jeszcze jeden z najbardziej palących problemów ludzkości – zmiana klimatu. Wzrost poziomu niepewności energetycznej, który się z tym wiąże, wymaga szybkiej transformacji energetycznej.

– Jako stowarzyszenie ponosimy ogromną odpowiedzialność za realizację wyznaczonych celów w zakresie efektywności energetycznej, aby pozostawić naszym dzieciom lepszą planetę – podkreślił prezes firmy Arcelik. Pod tym względem rola młodych pokoleń jest kluczowa, „ponieważ obecne problemy bezpośrednio wpłyną na życie przyszłych konsumentów” – podkreślił. To z pewnością wyzwanie, ale i wielka szansa dla sektora AGD na wykorzystanie dotychczasowych sukcesów i dalsze aktywne kształtowanie transformacji energetycznej. Bulgurlu zastąpi dr Petera H. Göetza, wiceprezesa wykonawczego BSH Europe, który przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję prezesa APPLiA i będzie nadal wspierać pracę stowarzyszenia jako wiceprezes. – Ufam, że Hakan Bulgurlu wniesie swoją niezwykłą wiedzę i doświadczenie, aby dalej rozwijać zrównoważoną, zorientowaną na przyszłość i zorientowaną na konsumenta organizację – skomentował dr Peter H. Göetz.

We wspólnym apelu o nawiązanie owocnej współpracy dyrektor generalny APPLiA, Paolo Falcioni, pogratulował Göetzowi jego honorowej pracy i poświęcenia w osiąganiu wielu ważnych celów w ciągu ostatnich lat oraz z zadowoleniem przyjął zobowiązania przedstawione przez Bulgurlu, mając na uwadze konstruktywną pracę wraz z sekretariatem APPLiA.

2022-09-17
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket