Strona domowa / AGD DUŻE / Artykuły / Buduje nową fabrykę

HISENSE

Buduje nową fabrykę w Valjevo

Buduje nową fabrykę

Hisense zainwestuje ponad 40 mln euro w nową fabrykę do produkcji najnowocześniejszych lodówek w Valjevie. W nowej fabryce Valjevo 3 produkowane będą lodówki marek Hisense, Gorenje i Asko, głównie na eksport na wymagające rynki europejskie. Zakończenie prac i otwarcie fabryki planowane są na luty 2023 r.

Gorenje z powodzeniem działa w Valjevie od 16 lat i zapewnia ponad 1600 miejsc pracy mieszkańcom Valjeva i okręgu Kolubara. Uruchomienie nowej fabryki oznaczać będzie zatrudnienie dodatkowych 1000 pracowników w ciągu najbliższych trzech lat. Fabryka powstaje obok istniejących zakładów Gorenje, gdzie budowana jest nowoczesna hala produkcyjna o powierzchni 30 000 m2 z magazynami i nową restauracją dla pracowników. Planowana produkcja w nowej fabryce wyniesie 750 000 lodówek side-by-side rocznie, a całkowita produkcja we wszystkich trzech zakładach Gorenje w Valjevie wyniesie 1,7 mln urządzeń rocznie do 2025 r. Lodówki produkowane w Valjevie eksportowane są na całą Europę.

Od momentu otwarcia pierwszej fabryki w Valjevie firma wyprodukowała ponad 9 mln lodówek i zamrażarek, a tylko w 2021 r. liczba ta przekroczyła 950 000 wyprodukowanych urządzeń. Aż 92 proc. całej produkcji trafiło na rynki europejskie, co uplasowało tę fabrykę na liście największych eksporterów z Serbii. Od 2018 r. Gorenje jest częścią międzynarodowej korporacji Hisense, jednego z czołowych światowych producentów elektroniki użytkowej i sprzętu AGD, zatrudniającego ponad 90 000 pracowników na całym świecie. Hisense koncentruje się na najnowszych trendach technologicznych, aby opracowywać innowacyjne, przyjazne dla klienta rozwiązania, które mogą znacząco poprawić jakość życia konsumenta. Swoją działalność opiera na silnej sieci dystrybucji na całym świecie, zwłaszcza w Europie.

Hisense stale inwestuje we wzmacnianie swojej europejskiej bazy produkcyjnej i badawczo-rozwojowej. Jako europejska część grupy Hisense, Hisense Europe obejmuje zakłady produkcyjne w Serbii, Słowenii i Czechach, centra rozwoju w Szwecji, Holandii, Czechach i Słowenii oraz 27 spółek handlowych w całej Europie.

2022-09-09
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket