Strona domowa / RTV WIDEO / Artykuły / W pierwszej dziesiątce

EMITEL

W pierwszej dziesiątce odpowiedzialnych firm

W pierwszej dziesiątce

W tegorocznej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział ponad 70 firm, a zainteresowanie nim wyraziło przeszło 100 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się ponad 60 firm.

Emitel znalazł się na 7. pozycji ex aequo z grupą Lotos, uzyskując 86 punktów na 100 możliwych do uzyskania. To najwyższe miejsce uzyskane dotąd przez firmę w rankingu. W ubiegłorocznym zestawieniu Emitel zajął 15. miejsce.

W szesnastej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm pierwsze miejsce zajął ING Bank Śląski, który jest liderem rankingu po raz drugi, a brał udział w ROF już czternaście razy. Drugą pozycję na podium zajęło tym razem pięć firm: Orange Polska, Santander Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska, Ergo Hestia oraz DB Schenker. Trzecie miejsca zajęły zaś cztery firmy: L’Oréal Polska, Coca-Cola HBC, Allegro, PZU.

W ostatnich latach w sposób szczególny przekonujemy się, jak istotna jest umiejętność radzenia sobie nie tylko z codziennymi problemami związanymi z prowadzeniem biznesu, ale również z tym, co dzieje się wokół nas, w naszym bliskim i dalszym otoczeniu. Alarmujące sygnały naukowców i ekspertów dotyczące zmian klimatycznych, wyzwania związane z pandemią – które, choć chwilowo uśpione, nadal pozostają aktualne – wojna w Ukrainie i konieczność pomocy naszym sąsiadom spowodowały, że coraz więcej firm zmienia filozofię zarządzania, zwracając większą uwagę na kwestie odpowiedzialności społecznej. Ta filozofia prowadzenia biznesu jest nam w Emitel bardzo bliska, dlatego stale zadajemy sobie pytanie: co jeszcze możemy zrobić, czy nasze podejście jest optymalne. Bardzo się cieszę i jestem dumny z awansu do pierwszej dziesiątki firm, ponieważ jest to najlepsza weryfikacja tego, czy zmierzamy we właściwym kierunku – powiedział Andrzej Kozłowski, prezes zarządu Emitel SA.

Ranking Odpowiedzialnych Firm, opublikowany po raz pierwszy w 2007 r., to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Łącznie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział już niemal 250 największych firm działających na polskim rynku. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR między firmami, a także jest cennym instrumentem ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

2022-08-29
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket