Strona domowa / AGD MAŁE / Artykuły / Przekazało AGD

BSH

Przekazało AGD dla uchodźców z Ukrainy

Przekazało AGD

Firma BSH przekazała AGD dla Urzędu Miasta w Rzeszowie na rzecz pomocy dla uchodźców z Ukrainy. To kolejne miejsce, do którego na ten cel trafił sprzęt gospodarstwa domowego z BSH. W całej Polsce firma przekazała łącznie około 1000 urządzeń dużego i małego AGD, z których korzystają uchodźcy wojenni.

Przedstawiciele spółki wręczyli 24 czerwca prezydentowi Rzeszowa Konradowi Fijołkowi umowę dotyczącą darowizny 68 urządzeń dużego i małego AGD. Podczas spotkania Richard Dalacker, dyrektor oddziału BSH w Rzeszowie, podkreślił, że BSH jest odpowiedzialną społecznie firmą, która chce wspierać lokalne społeczności tam, gdzie jest obecna.

– Cieszę się, że nasza pomoc trafia również do Rzeszowa. W BSH wiemy, że udzielenie schronienia dla tak wielu osób to ogromne wyzwanie. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać sprzęt gospodarstwa domowego Urzędowi Miasta na rzecz pomocy uchodźcom. W BSH stawiamy na społeczną odpowiedzialność biznesu – powiedział Richard Dalacker, dyrektor oddziału BSH w Rzeszowie. Richard Dalacker wskazał też, że BSH od początku wojny na Ukrainie otacza opieką swoich pracowników z tego kraju oraz ich rodziny. Firma zapewniła im wsparcie w transporcie z granicy, pomoc finansową, prawną i psychologiczną. Pracownicy BSH zorganizowali zbiórki darów dla uchodźców. Spółka przekształciła też część swoich pomieszczeń w biurach w miejsca tymczasowego zakwaterowania dla rodzin swoich pracowników z Ukrainy.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podkreślił, że bardzo ważną rolę w organizacji pomocy dla uchodźców odgrywały firmy, które niosły potrzebującym pomoc materialną. – Niezmiernie cieszę się, że firma BSH, od samego początku konfliktu w Ukrainie bardzo aktywnie zaangażowała się w ten proces – powiedział.

Prezes BSH w Polsce Konrad Pokutycki dodał, że BSH przekazuje AGD samorządom, ponieważ one najlepiej wiedzą, gdzie potrzeba pomocy jest najpilniejsza. – W tych trudnych chwilach jednoczymy się i otaczamy naszych pracowników z Ukrainy i ich bliskich opieką i wsparciem – powiedział Konrad Pokutycki.

BSH produkuje na Podkarpaciu kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze. Ten sprzęt marek Bosch i Siemens trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale również z innych regionów świata oraz z Polski.

Przekazało AGD
2022-08-06
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket