BSH

AGD dla uchodźców z Ukrainy

AGD

Firma BSH przekazała AGD dla Urzędu Miasta w Rzeszowie na rzecz pomocy dla uchodźców z Ukrainy. To kolejne wsparcie w tym zakresie, jakie zaoferował jeden z największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego w Polsce. Przedstawiciele spółki wręczyli w piątek Prezydentowi Rzeszowa Konradowi Fijołkowi umowę dotyczącą darowizny 68 urządzeń dużego i małego AGD.

Podczas przekazania sprzętu AGD Richard Dalacker, dyrektor oddziału BSH w Rzeszowie podkreślił, że BSH jest odpowiedzialną społecznie firmą, która chce wspierać lokalne społeczności tam, gdzie jest obecna.

Cieszę się, że nasza pomoc trafia również do Rzeszowa. W BSH wiemy, że udzielenie schronienia dla tak wielu osób to ogromne wyzwanie. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać sprzęt gospodarstwa domowego Urzędowi Miasta na rzecz pomocy uchodźcom. W BSH stawiamy na społeczną odpowiedzialność biznesu – powiedział Richard Dalacker, dyrektor oddziału BSH w Rzeszowie.

Richard Dalacker wskazał też, że BSH od początku wojny w Ukrainie otacza opieką swoich pracowników z tego kraju oraz ich rodziny. Firma zapewniła im wsparcie w transporcie z granicy, pomoc finansową, prawną i psychologiczną. Pracownicy BSH zorganizowali zbiórki darów dla uchodźców. Spółka przekształciła też część swoich pomieszczeń w biurach w miejsca tymczasowego zakwaterowania dla rodzin swoich pracowników z Ukrainy.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podkreślił, że bardzo ważną rolę w organizacji pomocy dla uchodźców odgrywały firmy, które niosły potrzebującym pomoc materialną. „Niezmiernie cieszę się, że firma BSH, od samego początku konfliktu w Ukrainie, bardzo aktywnie zaangażowała się w ten proces” – powiedział Prezydent Konrad Fijołek. Prezes BSH w Polsce Konrad Pokutycki dodał, że BSH przekazuje AGD samorządom, ponieważ one najlepiej wiedzą, gdzie potrzeba pomocy jest najpilniejsza. Warto dodać, że w kwietniu br. BSH w Polsce przekazało ponad 1500 urządzeń AGD organizacjom, które opiekują się wojennymi uchodźcami z Ukrainy. BSH organizowało też pomoc dla przybyłych do Polski rodzin swoich pracowników z Ukrainy. Firma zapewniła im wsparcie w zakwaterowaniu, pomoc materialną oraz psychologiczną.

W BSH w Polsce pracuje ponad 1200 osób z Ukrainy, głównie w trzech łódzkich fabrykach firmy. Spółka wspiera ich rodziny, które uciekły przed wojną do Polski. BSH organizowało dla nich darmowy transport z granicy i zakwaterowanie, jeśli było to konieczne.

2022-08-06
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket