Strona domowa / Artykuły / Kręglarskie emocje podczas

AMICA

Kręglarskie emocje podczas Amica Cup

Kręglarskie emocje podczas

Woroniecka kręgielnia znów zamieniała się w prawdziwą arenę rozgrywek sportowych. Ponad 220 uczestników zmierzyło się w dwóch niezależnych turniejach: Amica Kids oraz Amica Cup. Zawodnicy rywalizowali o trofea i nagrody ufundowane przez sponsora tytularnego wydarzeń – Grupę Amica, której pracownicy także wzięli udział w zawodach.

Podczas trzech dni czerwca na kręgielni gościły dzieci do lat 12, aby sprawdzić swoje siły w turnieju Amica Kids. Kilkudziesięcioro zawodników podzielono na dwie grupy wiekowe – do lat 8 i powyżej, dzięki czemu także ci mniej doświadczeni, ze względu na swój wiek, ale utalentowani i pełni zapału młodzi kręglarze mieli równe szanse na wygraną. W kręglarskich potyczkach wystartowali najmłodsi z Wronek, okolicznych wielkopolskich miejscowości, a także z Ukrainy. W kategorii do lat 8 zwyciężyli Michalina Pawlak i Filip Krzyżaniak z Sierakowa, natomiast w grupie starszej wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Frąk, również reprezentujący Sieraków. W gronie dziewczynek triumfowała pochodząca z Wronek Maja Zastróżna. W turnieju wystartowało 96 młodych zawodniczek i zawodników.

Po kilkunastu dniach przerwy kręgielnia we Wronkach ponownie stała się miejscem ogólnopolskiego turnieju kręglarskiego. W ramach Amica Cup 39 kobiet i 91 mężczyzn z całej Polski, od Brzeska po Wejherowo, stanęło do rywalizacji o tytuły najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika. Wśród startujących nie zabrakło zarówno kręglarzy zawodowych, jak i tych, którzy uprawiają ten sport amatorsko. Głównym organizatorem wydarzenia był Klub Kręglarski Dziewiątka.

Kręglarski Amica Cup, obok turnieju siatkówki, to już nasza tradycja. Po raz 17., po dwuletniej przerwie, mogliśmy się spotkać, by przez 5 intensywnych dni śledzić zmagania sportowe zawodników. W tym roku z ramienia Grupy Amica w turnieju wystartowało aż 15 pracowników. Jesteśmy z nich bardzo dumni, że nie bali się stanąć do rywalizacji z profesjonalistami i wytrwale reprezentowali naszą firmę, bo wiemy, że było to nie lada wyzwanie – powiedział Maciej Krzysztoszek, rzecznik prasowy Grupy Amica.

Pierwsze miejsce na podium w kategorii mężczyzn wywalczył Bartosz Krug z Sierakowa, a w kategorii kobiet – Anna Piotrowska z Szamotuł. Wśród par najlepsi byli Bartosz Krug i Michał Szulc (Leszno) oraz Anna Piotrowska i Brygida Garczarek (Wronki). Zawodnicy, którzy mieli najwięcej zbitych „dziewiątek”, „ósemek bez króla” i kręgli ze środka, otrzymali zaszczytne tytuły królowych i królów w swoich specjalnościach. Na uczestników czekały także pamiątkowe koszulki z limitowanej edycji z logo turnieju.

Kręglarskie emocje podczas
2022-08-06
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket