Strona domowa / Artykuły / Ekologiczne środki transportu

BSH

Ekologiczne środki transportu dla pracowników

Ekologiczne środki transportu

BSH dołącza do firm, w których pracownicy będą mogli korzystać z elektrycznych rowerów wyposażonych w silnik i baterie marki Bosch oraz elektrycznych hulajnóg. Nowoczesne jednoślady są już dostępne w centrali firmy BSH w Warszawie.

Do użytku pracowników BSH udostępniło 10 hulajnóg i 4 rowery wyposażone w silniki i akumulatory firmy Bosch. Ekologiczne jednoślady będą mogły służyć do codziennych dojazdów do pracy i weekendowych wycieczek. Bezpieczeństwo pracowników jest dla firmy jednym z priorytetów, dlatego każdy pojazd wyposażony został również w kask oraz podręczną ładowarkę.

Elektryczne rowery i hulajnogi nie tylko wpisują się w naszą strategię zrównoważonego rozwoju, ale mają wiele plusów. Zmniejszamy zanieczyszczenie środowiska, obniżamy koszty dojazdów do pracy i oszczędzamy czas. Wierzę, że pojazdy będą cieszyły się popularnością wśród członków naszego zespołu – mówi Łukasz Firaza, zastępca dyrektora Pionu Procesy, Organizacja, Doskonałość Biznesowa.

BSH od lat podkreśla swoje zainteresowanie alternatywnymi źródłami energii oraz nowymi, przyjaznymi środowisku rozwiązaniami. Kierunek ten został uwzględniony jako` jeden z priorytetów w realizowanej strategii firmy. Strategia zrównoważonego rozwoju firmy BSH zakłada zakup zielonej energii i jej samodzielną produkcję. Już dziś, dzięki instalacji fotowoltaicznej, w biurze BSH w Warszawie płynie zielony prąd. w pozostałych lokacjach panele będą montowane sukcesywnie do 2023 r.

Jednym z dodatkowych i niecodziennych działań podjętych przez kierownictwo i pracowników BSH w zakresie dbałości o zasoby naturalne, a tym samym zrównoważony rozwój firmy, jest przykład łódzkiej fabryki zmywarek. Z inicjatywy pracowników administracji obok zakładu powstała pasieka, która jest domem dla 20 tys. pszczół. Składa się z dwóch uli, a praca w nich wre nieprzerwanie. Pracownicy BSH już mogą delektować się miodem wyprodukowanym przez ich skrzydlate koleżanki. Jest on dostępny w zakładowej stołówce. Troska o pszczoły to kolejny z obszarów środowiskowej odpowiedzialności firmy.

BSH od lat realizuje działania, dzięki którym w 2020 r. osiągnęło neutralność energetyczną. Oznacza to, że cały prąd potrzebny do zasilenia 39 fabryk i biur BSH na świecie nie pochodzi ze spalania kopalin, a z zakupu oraz samodzielnej produkcji zielonej energii.

2022-08-03
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket