Strona domowa / OGRÓD NARZĘDZIA / Artykuły / Wiertła diamentowe

RUBI

Wiertła diamentowe Drygres Premium

Wiertła diamentowe

Gama wierteł diamentowych Drygres Premium jest idealna do wiercenia we wszystkich rodzajach płytek, w szczególności w gresie porcelanowym oraz innych okładzinach, takich jak marmur czy granit.

Diament w wiertłach Drygres Premium nakładany jest technologią lutowania próżniowego, co zwiększa ich odporność na wysokie temperatury oraz tarcie. Wiertła Drygres Premium o średnicy 6 – 12 mm sprawdzają się doskonale podczas montażu akcesoriów łazienkowych i elementów dekoracyjnych. Pozostałe koronki Drygres Premium o średnicy 20 – 85 mm pozwalają na profesjonalne przygotowanie otworów pod instalacje wodne, odpływy, puszki elektryczne itd. Wiertła Drygres Premium dzięki gwintowi M14 mogą być używane bezpośrednio na szlifierce lub dzięki łącznikowi (ref. 05976) na wiertarce bez udaru. Średnia trwałość wierteł Drygres Premium o średnicy 6 – 12 mm to 60 otworów, a dla rozmiarów 20 – 85 mm jest to 150 otworów. Trwałość wierteł zawsze zależy od typu materiału i jego grubości oraz odpowiedniego chłodzenia i użytkowania. Głębokość wiercenia Drygres Premium wynosi 30 mm dla średnicy 6 – 35 mm i 38 mm dla średnicy 43 – 85 mm.

Wiertła Drygres Premium o średnicy 6 – 12 mm zawierają w środku wosk, który topi się podczas użytkowania, ułatwiając chłodzenie i odprowadzanie cząstek wierconego materiału (wiertła można dalej użytkować nawet po wyczerpaniu wosku, kres użyteczności wiertła oznajmia tylko całkowita utrata diamentów). Boczny otwór w koronkach Drygres Premium o średnicy 20 – 85 mm pozwala na lepsze chłodzenie i usuwanie pozostałości po wywierceniu otworu. Należy pamiętać o każdorazowym oczyszczeniu i sprawdzeniu wiertła przed rozpoczęciem wiercenia kolejnego otworu. Wiertła o średnicy 43 – 85 mm są segmentowe dla lepszej stabilności podczas wiercenia. Maksymalna szybkość robocza wierteł Drygres Premium wynosi 14000 obr./min. Dla zapewnienia dobrego wykończenia otworu oraz trwałości wiertła nie należy przekraczać podanych wielkości obrotowych, jednocześnie zaleca się wykonywanie okrężnych ruchów wiertłem dla lepszego chłodzenia.

Wiertła diamentowe
2022-08-02
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket