Strona domowa / AGD MAŁE / Artykuły / Ekspres automatyczny MKW-10M

MPM

Ekspres automatyczny MKW-10M [test]

Ekspres automatyczny MKW-10M

Modelem MKW-10M marka MPM debiutuje w segmencie ekspresów automatycznych. Możliwości sprzętu sprawdziliśmy w naszym redakcyjnym teście.

Już po wyjęciu ekspresu z pudełka uwagę zwraca jego główna zaleta, czyli niewielkie rozmiary. Ekspres ma szerokość 18 cm, a to wartość porównywalna z modelami kolbowymi. Jest więc świetnym wyborem do niewielkich kuchni czy aneksów. Zbiornik na wodę ma pojemność 1,1 l i został umieszczony z tyłu. Dzięki przemyślnej konstrukcji nie ma problemu z wyjęciem go nawet wtedy, gdy znajdują się nad nim szafki kuchenne (fot. 1). Wystarczy do tego odstęp pomiędzy blatem a szafkami wynoszący ok. 50 cm. Sterowanie urządzeniem jest bardzo łatwe. Wystarczy je uruchomić oraz wybrać odpowiedni program pracy na panelu dotykowym (fot. 2). Do dyspozycji są opcje gorącej wody, czyszczenia, latte machiatto, cappuccino oraz espresso. Wystarczy tylko wcisnąć przycisk i urządzenie w kilka chwil przygotuje wybraną kawę. Do dyspozycji jest opcja regulacji objętości kawy, więc zwiększając ilość wody, możemy przygotować np. cafe creme.

Dzięki systemowi automatycznego spieniania mleka, aby przygotować kawę mleczną, również wystarczy nacisnąć jeden przycisk (fot. 3). W zestawie znajdziemy estetyczny pojemnik na mleko z praktycznym uchwytem na wężyk. W razie potrzeby można go odpiąć i przechowywać w lodówce. Ekspres jest wyposażony w stalowy młynek z pięciostopniową regulacją grubości mielenia (fot. 4). Przygotowana kawa jest esencjonalna i aromatyczna. W przypadku kawy czarnej na wierzchu pojawia się gładka crema, z kolei kawa mleczna ma puszystą piankę. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję wstępnego zaparzania kawy, co pozwala na wydobycie dodatkowego aromatu.

Obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego i prezentuje się bardzo elegancko. Ekspres z pewnością będzie pasował do wielu kuchennych aranżacji. Dodatkowym atutem nadającym styl jest efektowne podświetlenie filiżanki (fot. 5). Pod względem praktycznym zaletą jest łatwy dostęp do jednostki zaparzającej (wystarczy uchylić drzwiczki na prawym boku) oraz zbiornika na fusy (od frontu). Wylewka kawy ma regulowaną wysokość, więc bez trudu zmieścimy pod nią wysoką szklankę do latte. Dodatkowo po odłączeniu ociekacza pod wylewką możemy postawić nawet wysoki kubek termiczny. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które przygotowują kawę na wynos. Dzięki programom automatycznym czyszczenie i odkamienianie ekspresu jest szybkie oraz bardzo łatwe. W razie potrzeby wystarczy zdjąć frontowy emblemat i zyskamy dostęp do spieniacza mleka i możemy go wyczyścić również ręcznie (fot. 6).

MPM MKW-10M to funkcjonalny ekspres automatyczny, który prezentuje się stylowo i możemy go polecić do niewielkiej kuchni, w której każda powierzchnia jest na wagę złota. Co ważne, małe rozmiary nie ograniczają jego walorów praktycznych, ponieważ sprzęt jest łatwy w obsłudze i szybko przygotuje ulubioną kawę, także mleczną.

Ekspres automatyczny MKW-10M

Fot. 1

Ekspres automatyczny MKW-10M

Fot. 2

Ekspres automatyczny MKW-10M

Fot. 3

Ekspres automatyczny MKW-10M

Fot. 4

Ekspres automatyczny MKW-10M

Fot. 5

Ekspres automatyczny MKW-10M

Fot. 6

2022-07-21
x

Kontakt z redakcją

© 2022 InfoMarket