Strona domowa / / Artykuły / Premiera telewizorów 8K

SAMSUNG

Premiera telewizorów 8K Samsung Excellence Line

Premiera telewizorów 8K

W restauracji Belvedere odbyła się prezentacja telewizorów najlepszej serii  Neo QLED 8K marki Samsung, którą poprowadził Olivier Janiak.

Excellence Line to synonim najlepszych telewizorów i luksusu w ofercie marki Samsung. To ekskluzywne, specjalnie wyselekcjonowane telewizory, które oczarują widzów imponującym realizmem obrazu i przestrzennym dźwiękiem. Są odpowiedzią na potrzeby koneserów dobrego kina, czystej formy, obrazu oraz dźwięku. Excellence Line obejmuje telewizory klasy premium dla najbardziej wymagających widzów. W tym roku linia obejmuje trzy serie QN900B, QN800B oraz QN700B.

Zalety obrazu i dźwięku Excellence Line przedstawił Grzegorz Stanisz szef sprzedaży telewizorów w firmie Samsung Electronics Polska.– Kategoria powstała, aby pomóc widzom dokonać wyboru i wyróżnić najlepsze telewizory Samsung, czyli modele Neo QLED 8K. Aktualnie nasze portfolio jest bogatsze niż kiedykolwiek, dlatego podjęcie decyzji może być wyzwaniem. Decydując się na Excellence Line widzowie mają pewność, że wybierają topowe, prestiżowe produkty, które dostarczają niesamowitych wrażeń na wielu płaszczyznach – powiedział Grzegorz Stanisz, – To bez wątpienia najlepsze telewizory w tegorocznej ofercie Samsung – dodaje.

W telewizorach Excellence Line widzowie otrzymują zaawansowaną technologię wyświetlania, która pozwala oddać niuanse i szczegóły obrazu. Za sprawą najnowszych rozwiązań, precyzyjnie podświetlony ekran wypełni się nasyconymi, niezwykle realistycznymi kolorami, a granica między wyświetlanym obrazem, a rzeczywistością niemal się zaciera.

Precyzja i sztuczna inteligencja to słowa – klucze, które pozwalają zrozumieć doskonałość obrazu, jaką oferują telewizory Excellence Line. Wspierane przez wyświetlacz Quantum Mini LED z 14-bitową skalą luminancji, dzięki której podświetlenie ekranu jest kontrolowane lepiej niż kiedykolwiek.

O wrażenia dba multi-inteligentny Neuronowy Procesor AI Quantum 8K (Neo QLED 8K QN900B i QN800B). Wykorzystuje on 20 wielomodelowych niezależnych sieci neuronowych, które analizują dane obrazu, aby dostarczyć optymalne wrażenia niezależnie od ich jakości wejściowej. Każda z takich sieci odpowiada za określony obszar i jest automatycznie dobierana przez algorytm, aby podnieść jakość dostarczanej treści.

W przypadku Excellence Line mówimy o „Absolutnie Bezgranicznym Designie”. To pojęcie oznacza, że mamy do czynienia z ekranami dopracowanymi w każdym calu. Zastosowany tu bardzo smukły profil ma niedostrzegalne krawędzie i elegancką cienką ramkę, w której znalazły się otwory systemu dźwiękowego) Ten konstrukcyjny minimalizm maksymalizuje wrażenia i pozwala wejść do filmowego świata jeszcze pełniej. W stylowym wnętrzu restauracji prezentowany największy telewizor 85 calowy QN900B (bezbramkowy) praktycznie był nie widoczny na tle kwiatowej dekoracji wyświetlanej na ekranie jego ekranie.

Dźwięk oferowany przez telewizory Excellence Line to swoista kropka nad „i”. Bogate i wielowymiarowe brzmienie przenosi kinowe doświadczenia do domowego salonu i pozwala widzom wejść w sam środek akcji. Zaprojektowany z myślą o tej linii produktów system rozmieszczenia głośników w połączeniu z Dolby Atmos dba o realizm każdej sceny także w tym wymiarze dźwiękowym. Wrażenia spotęguje Funkcja Adaptacji Dźwięku, która dopasowuje dźwięk do tego, co aktualnie jest oglądane – tym samym zawsze można liczyć na najlepsze audio. Z myślą o widzach, którzy szukają wyjątkowo intensywnych wrażeń powstała funkcja Q-Symphony. Dzięki niej głośniki telewizora synchronizują się z kompatybilnym soundbarem Samsung, zapewniając wzmocniony i wciągający dźwięk. Efektem tego połączenia jest harmonijne brzmienie.

Jak przystało na produkty premium, wszystkie trzy modele – QN900B, QN800B i QN700B – otrzymały moduł One Connect Pro, który pozwala dyskretnie ukryć przewody. Wszystkie zewnętrzne urządzenia podłączamy właśnie do tej smukłej skrzynki, którą z telewizorem łączy tylko jeden kabel. Moduł może być schowany w szafce obok telewizora, – co świetnie sprawdza się, jeśli ekran jest podwieszony na ścianie – lub przymocowany do stopy telewizora, gdy ten jest wyeksponowany na designerskiej komodzie.

Telewizory można prezentować we wnętrzu na różne sposoby. Dla widzów, którzy chcą, aby ekran stał się centralnym elementem salonu i przyciągał wszystkie spojrzenia zaprojektowany został dopasowany Uchwyt. Za jego pomocą ekran zamontowany będzie równolegle do ściany idealnie do niej przylegając.

Excellence Line to nie tylko wszystko, co najlepsze w zakresie jakości obrazu czy designu. Telewizory te wykorzystują najnowocześniejsze funkcje smart, dzięki czemu ich możliwości znacząco wykraczają poza oczekiwania. Urzeczywistniają przekonanie, że największy domowy ekran nie tylko przemienia salon w kino. Z powodzeniem wpisuje się w wizję prywatnego centrum fitness czy domowej sali konferencyjnej.

Udoskonalony Smart Hub, czyli swoiste centrum sterowania, daje dostęp do różnorodnych aplikacji, a łatwość połączenia z urządzeniami mobilnymi czy komputerami pozwala płynnie łączyć czas na rozrywkę i pracę. Filmy, seriale, gry, firmowe spotkania online czy rodzinne zdjęcia dostępne są na wyciągnięcie ręki.

Ekrany te z powodzeniem staną się centrum zarządzania inteligentnym domem. Z pomocą funkcji SmartThings telewizor automatycznie wykrywa i łączy się z różnymi sprzętami znajdującymi się w pobliżu – inteligentnymi, mobilnymi i internetowymi. W praktyce do lodówki zajrzymy bez wstawania z kanapy, a powiadomienie o właśnie zakończonym cyklu prania dyskretnie wyświetli się na ekranie.

Podsumowując, wybierając Excellence Line widzowie otrzymują wszystko to, co najlepsze w telewizorach Samsung. Gwarancją najwyższej jakości i mistrzowskich technologii jest wieloletnie doświadczenie firmy Samsung, która od lat jest numerem 1 w sprzedaży telewizorów w Polsce i na świecie.

Premiera telewizorów 8K

Uroczystą premierę telewizorów Excellence Line prowadził Olivier Janiak.

Premiera telewizorów 8K

Doskonałe rozwiązania techniczne przedstawił Grzegorz Stanisz.

Premiera telewizorów 8K

Największy telewizor 85-calowy Samsung QN900B (bezbramkowy) praktycznie był niewidoczny na tle kwiatowej dekoracji wyświetlanej na ekranie jego ekranie. Fot. Samsung

Premiera telewizorów 8K

Oprócz doskonałego obrazu uwagę zwracał rozbudowany system dźwiękowy. Fot. Samsung

 

2022-07-18
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket